Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaknál létezik a szerelem...

A lovaknál létezik a szerelem első látásra? Vagy miért van ez? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy kancám (6 éves,magyar sportló). Egy lovardában tartom bértartásban egy karámos boxba. Itt úgy van hogy van egy kanca és egy mén sor, ahol nyilván külön tartják a lovakat. A lovarda minden boxa foglalt, nagyon sok ló van itt bértartásba.

Pár napja érkezett egy kiképzésre váró mén csikó (aszem 2 vagy 3 éves). A mén istálló viszont tele volt. Ugyanis úgy lett volna hogy egy lovat a tulaja elvisz költözés után így felszabadul egy hely, de még nem volt kész a karámja így nem tudta hova elszállásolni a lovát. A csikó viszont megérkezet és nem tudták hova tenni.

A kanca soron volt néhány üres hely így oda el lehetet stállásolni a csikót, de mégis csak mén csikó ráadásul most lessz ivarérett így nem minden kanca tűrte el (a szabad helyeket mind végig probáltuk). A mellem lévő karám üres volt, szóval megpróbáltuk azt is. A másik kanca (aki a karám másik oldalán volt) már pár csikót felnevelt (és ő volt a vezér kanca) így őt eggyáltalán nem zavarta a pofátlan kicsike.

Az én kancám nem egy domináns ló, és nemis mutattott se ő se a csikó nagyobb érdeklődést a másik iránt így arra az egy hónapra (amíg üresedés lessz) itt lehetett elszállásolni a csikot.

A csikó kezdte megszokni új helyét, már itt volt 2-3 napja. Észrevettem hogy a kancám és a csikó játszanak egymással, kergetőznek csipkedik egymást. Örültem is hogy jól kijönnek.

Pár nap múlva napközbe csörög a telefonom, hogy a csiko átugrott a kancámhoz és lenyúzta a hasát. Azt mondták hogy tök jól van, játszanak eggyüt eszbek. Kérdezték hogy vissza vigyék e,de mondtam ha rájuknéznek nem muszáj. Másnap lementem és láttam hogy a csiko a helyén van. De a kancám a kerités mellet állt és a mén átdugta a fejét és konkrétan harapdálta, vagy nyalogatta a kancám puniját (látszolag a kanca élvezte). Gyorsan széthesentettem őket és megnéztem heogy besárlott e a kanca. Nem sárlott, de azért megpiszkáltam hátha, de nem. Elvittem másik ménhez hogy lássam kel kell e zárni, de a másik mén ráse hederitett, és a lovam se terpesztett vagy ilyesmi.

A köveztekő napokba figyeltem hogy sárlik, de nem sárlott és többen is megjegyezték hogy a csiko nyalogatta a kancát.

Már kb. egy másfél hete ott volt a mén és már ott tartittunk hogy bent a karámba nem is futószárazhattam a lovam mert folyton csak a mént figyelte, megált, nyeritett stb. Rendszeresen futkostak egymással,

összebújtak stb.

Mindig néztem nem sárlik vajon, de semmi. Minden nap találkozot más ménel de azoknak semmi, de amint a csiko karámjához értünk már nyeritett is.

Aztán észrevettem hogy a punija körül tisztára fehér a szőr (gondoltam besárlott), lemostam neki és elzártam a boxba. Másnap megnéztem láttam hogy nem sárlik már, de még csak felügyelve engedtem ki futni a karámba. A mén örült neki és kieresztette a szerszámát a kancám pedig hirtelen durván sárlani (rengeteg fehér gennyet pisilt) kezdett. Mivel nem tudtam megoldani hogy egész nap bezárva legyen így magasabra villanypásztort szereltünk hogy nehogy átugorjon a mén.

A legfurább az hogy simán ezhettem más mének mellet mert nekik nem sálot sőt a méneket nem is érdekelte. A csikonak viszont egyből sárlik.

Orvos is megnézte és nem tudja miért van.

Kérlek segítsetek.

Bocsánat hogy ilyen részletesen és hosszan írtam le.



2019. ápr. 1. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi lehet az oka, de szerintem nincs ezzel probléma. Figyelni kell rájuk abban az egy hónapban, nehogy csikó legyen belőle. Aztán a mén úgyis átköltözik a másik sorra és nyugodtan foglalkozhatsz a kancáddal.
2019. ápr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, azt az egy hónapot valahogy csak kihúzzuk
2019. ápr. 2. 17:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem létezik a lovaknál is szerelem a lovardában volt egy herélt és egy kanca egy karámban voltak együtt is vették őket mindíg együtt voltak vagy ha nem folyamatosan nyerítettek és ha újra látták egymást abbahagyták a nyerítést
2019. aug. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem előfordulhat első látásra szerelem. Nekem a heréltemmel volt meg az azonnali összhang. Mikor megvettük az új kancát a szoktató karámban helyeztük el( ez egy kissebb kifutó ahova az új lovak érkeznek és karámon keresztül verekedés nélkül tudnak ismerkedni) a heréltemnek nagyon tetszett az új ló érkezése elkezdték szagolgatni egymást nem volt semmi rúgdosódás meg visítás nagyon tetszettek egymásnak. Szét sem lehetett őket szedni attól a perctől mintha össze ragasztották volna őket folyton össze dugták a fejüket egymás mellett sétáltak a karám mentén ha az egyik véletlenül lemaradt akkor hangos nyerítéssel futott a karám mellett a másikhoz. Éjjel akárháyszor kinéztem a fejüket összedugva pihentek egyszerűen odáig voltak egymásért. Gondolkodtunk is másnap hogy őket kettőjüket össze kéne tenni így a heréltet bebengedtük a karámba kíváncsiságból hogy ott is igy viselkedik vagy sem max ha piszkálódnak szét szedjük őket. Azért elég meglepő volt mert semmi baj nem volt velük körbe szaglászták egymást megvolt az öröm körbe ügették a karámot egymás mellett aztán oda mentek a szénához és szinte össze tapadva ettek de ez ez azóta is így van. Egyszerűen lehetetlen szétválasztani a kettőt mert akkor folyamatos a nyerítés. És ugye itt sárlás sem játszott közre.
2020. jan. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!