Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem akar kijönni a lovam a...

Nem akar kijönni a lovam a boxból?

Figyelt kérdés
Kb két napja csinálja, eddig nem volt ilyen gond, hogy amikor felkantározom nem hajlandó kijönni, még terpeszt is vág, hogy ne kelljen. Ugyan ez van amikor az istálló előtt vagyok és be kéne menni...hátulról meg kell hajtság, hogy bejöjjön. Ezt miért kezdte csinálni? Esetleg az az miatt is lehet, hogy volt pár ló, amelyik bele harapott mikor mentünk ki-be és most fél és inkább a folyósón nem akar végigmenni? Vagy csak simán nem szeret dolgozni (de akkor befele miért nem jön)? Mit tudjak csinálni, hogy ne legyen többé ez gond?

#lustaság #ló #bemenés #jutalomfalat.
2019. ápr. 4. 05:56
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Szépen megfigyeled a testbeszédét és kikövetkezteted mi a baja. HA ez nem megy akkor hívsz szakembert, mertha nincs meg a tudásod még a probléma felderítéséhez se, akkor a megoldásához se lesz.

És ne is gyere azzal, hogy nincs rá pénz, anyuci nem engedi stb. Senkit nem izgat. Ettől még nem fog varázslatos házi megoldás létezni, amihez semmi tudás nem kell.

Egyébként sokat elmond rólad, hogy lazán végigviszed a folyosón a lovat miközben a többi haradálja. azon túl, hogy kellemetlen élmény az állatnak, még rohadtul baleset veszélyes is, megugrik, hozzányom a falhoz, rálép a lábadra stb. Jól mutatja, hogy pont telibesz*rod a lovat, az a lényeg dolgozzon, mint egy gép, mert az a dolga...

2019. ápr. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 +1

Ennél szebben én se tudtam volna megfogalmazni.

Szerencsétlen ló :(

2019. ápr. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Plusz infó (az első teljesen igaza van!!): az ilyen helyet fel kell jelenteni, de alsó hangon otthagyni. Egyszerűen életveszélyes, amit csinálnak, és baromi rosszul van kialakítva az istálló. Szélesebb folyosó, zárható boxok... Egyszer odakeról egy bunkóbb ló, látja a lehetőséget, és napi szinten mehet oda az orvos stoppolni. Már akit még lehet..
2019. ápr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az elsővel! Nagyon jól megfogalmazta.Ne tartson lovat aki ennyire nem figyel rá, ennyire nem veszi észre a problémát.
2019. ápr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem szépen rádkapott, mert szarba se vesz. Bocsi.
2019. ápr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sztem addig intézkedj, amíg rád nem kerekedik,mert akkor baszhatod!

Mutasd meg a lovadnak, hogy te vagy ő vele szemben a főnök!

Ha feléd kerekedik, vagy kerekedett, akkor nagyon megszívod!

2019. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!