Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lovasedző szerint ha...

Egy lovasedző szerint ha egészséges, hosszú életű lovat szeretnék akkor sodrottat vegyek! Egyéb lófajták?

Figyelt kérdés
Nem nagyon van kapcsolatom,illetve tapasztalatom a sodrott lovakkal. Személy szerint a melegvérűeket szeretem. Bár a jó ló nem fajta függő, mégis egészséges lovat szeretnék. Esetleg nektek mi a véleményetek?
2019. ápr. 13. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden attol fugg, hogy 1. mire akarod hasznalni 2. milyen korulmenyek kozott tartod (hely, takarmany, banasmod/munka)

Egy sodrott lo is el tud pusztulni hamar, ha olyan a takarmany, a helye, a banasmod, es egy "kenyes" teliver is elhet 30 evig, ha ugy tartjak es ugy bannak vele.

2019. ápr. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Statisztikailag ha hosszú életű egészséges lovat akarsz akkor shetland pónit kell venned.

De, hogy egy ló mennyire egészséges lesz az teljesne kiszámíthatatlan. Lehet, hogy vásárlás után egy hónappal kinyiffan, lehet, hogy 20 év múlva se, szóval baromság ez alapján lovat választani.

2019. ápr. 14. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Mária Terézia kisasszony egész más szepotokat vett figyelembe valószínűleg mérettekel volt gondja ^^
2019. ápr. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 EAdri93 ***** válasza:
Ez nem fajta hanem egyedfüggő. Illetve azon is sok múlik hogy csikó korában hogy volt tartva és mikor lett munkára fogva. Lovam apja nóniusz, anyja pedig sodrott /kisbéri x mhv/ , 6hós kora óta az enyém, tényleg nagyon jó ló, ügető ménnel fedeztettem, a csikók is nagyon jó. Ha jó lovat akarsz akkor kupectól ne vegyél ( vannak kivételek) és az ügetőket ajánlom. Tévhit hogy "nem tudnak" vágtázni.. egyébként egy ló attól sodrott hogy egyik szülője melegvérű a masik hidegvérű. Láttam már olyan extrém párosítást (meglepően szándékos volt, szerintem elmebeteg lutrizó volt a tulaj) hogy rárakott egy cob típusú sportpónira egy holland sportlovat...2 csikója lett 2 egymást követő évben , az csoda hogy meg tudta elleni de egyébként iszonyat jó fejű lovak lettek . Egymagában soha ne tarts lovat, félrideg tartás mellett teszem le a voksomat.
2022. márc. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!