Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi történhetett vele?

Mi történhetett vele?

Figyelt kérdés
Lassan egy fél éve került hozzánk egy eléggé sovány leépült ló. Több baja is van/volt. Például gombás volt (ez már meg lett oldva nála és mára már nem az) a fogai rosszak (májusban jönnek reszelni neki) illetve soványan lovagolták vágtáztak rajta és minden egyéb. 16 éves kanca aki kb 30nak néz ki. Nos a lényeg az lenne hogy a doktornő aki jár hozzá mondta hogy lassan elkezdhetjük erősíteni. Na és az első "edzős" napra tegnap került sor. Futószáron ment lépésben ment egy 10 percig körülbelül. Igazából elsőre abszolút nem terveztem megerőltető munkát még egy 5 éves kislányt is felültettem rá szőrén mivel tényleg ügetésben is pár kört terveztem neki. Szóval ment lépésben és akkor úgy voltam vele na akkor kicsit ügessünk, de elkezdett bakolni (nem történt semmi baj mivel ugye gyenge így nem volt benne nagy erő) a kislányt biztonság kedvéért levettem, aztán nagy nehezen ravettem hogy ugessen na utána ment pár kört ügetésben és jó sokat lépésben kb fél órás dolog volt az egész de végül abba kellett hagynom mivel azt vettem észre hogy húzza a hátsólábát( tehát nem igen lépett rá) amit még tudni kell hogy közben folyamatosan rúgott rám. Nem tudom hogy mi lehet az oka hogy fáj a lába én úgy gondolom nem erőltettem meg, arra tudok gondolni esetleg meghuzta miközben rugdosódott vagy nem tudom de nagyon rosszul érzem magam. Szerintetek mi lehet az oka?

2019. ápr. 19. 08:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Ma reggel is alig bírt rá állni nagyon hibásnak érzem magam és azt hiszem jogosan érezhetem így magam. Úgyhogy valami gyógymód is érdekelne tanácsként hogy mi segíthet rajta
2019. ápr. 19. 09:01
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
A varázsgömbömben nem látok most tisztán, talán keress valakit, aki meg tudja nézni és megfogni a lábát.
2019. ápr. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Ez kb a patájától a hátizmokon át a marjáig bárhol lehet a gond... Rossz ízület, anno törött/repedt csont, inak, izmok... Pihentetés, orvos..
2019. ápr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. ápr. 19. 11:00
 5/5 anonim ***** válasza:
33%
Szia. Lehetséges, hogy patájával van gond! Nálunk is van egy idős ló, és nem volt lovagolva vele, csak karámban volt tartva. (bértartásos ló, akit a gazdája nem gondoz több, mint 1 éve, így úgy gondoltuk, kezdünk vele valamit) Karámban, szabadopn semmi baja, hanem amikor rááültünk a hátára alig bírt menni. Rájöttünk, hogy a patája fájt, megpatkoltuk és már semmi baja. Érdekes tényleg...
2019. ápr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!