Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lenne az megfelelő ló?

Milyen lenne az megfelelő ló?

Figyelt kérdés
Szóval én egy haladó lovas vagyok,13 157-8 cm kb, 40 kg bár ez nem olyan fontos. 7 éve lovagolok. Már voltak lovaim és most is van, csak a mostani lovam nincs olyan szinten és nem tudok vele fejlődni. És versenyekre sem tudok vele járni. Tudom h nem fajta alapján kell lovat választani bár már van egy két ló kinézve. És azt is tudom h nem ide kellene kirakni a kérdést mert van edzőm stb de kíváncsi vagyok a többi véleményre is. Valami olyan ló akivel tudok menni versenyre de nem nagy versenyekre, díjugratásra. Én kisbérit néztem ki. Vélemények? Előre köszi az összes választ

2019. ápr. 23. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazából itt a pénztárcád szab határt. Egy komolyabban lovagolt, versenytapasztalattal rendelkező ló 1-1,5 milliótól indul. Ez lehet kisbéri, sportló, német sportló fajták... Stb, kb tényleg egyed függő. Inkább a tudásszintet lődd be, hogy mit szeretnél, mennyit áldozol rá és úgy nézegess.
2019. ápr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A tudásomrol még annyit hogy edzővel is fogom lovagolni. Még van hova fejlődnöm, de nem vagyok egy kezdő lovas. Ezt így elég nehéz megmondani.
2019. ápr. 23. 18:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg az edződ/egy lókiképző segítségével a jelenlegi lovadat veled együtt fejleszteni nem lehetne? Vagy egyáltalán nincsenek meg a lóban a képességek a versenyzéshez?
2019. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs. Már a belovaglása is ellet rontva (nem mi lovagoltuk be) és nagyon csak az alapokat tudja, azt sem rendesen.. És mivel ő póni a továbbiakban a jövőre nézve nem lenne elég magas hozzám. És ha jól tudom ezt is nézik versenyzésnél. És hát igen ez a fő probléma,hiányosságai vannak már 11 éves nem tudom lehetne e még őt korrigálni. De egy egész "atlovaglas" is ráferne. Ő inkabb csak ilyen futószáras iskolalo. Régebben ez még elég is lett volna, de már nem tudok rajta fejlődni sajnos
2019. ápr. 24. 19:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Ha tényleg komolyan gondolod; hosszútávra tervezel és nem tervezel megállni egy szinten, hanem folyamatosan fejlődni akarsz, megvan a tudásod egy komolyabb lóhoz; megengedhetitek magatoknak akkor én egy drágább, de versenytapasztalattal rendelkező, magasabb szinten képzett lovat ajánlanék, aki magasabb pályákat is elmegy. Ha már tudod kezelni a komolyabb lovakat (tehát nem csak vonatozol az iskolalovakon) akkor hamar hozzá fogsz fejlődsz. Szerintem felesleges most venni egy olcsóbb lovat, ami kisebb pályákat megy csak, hogy aztán lecseréld egy “jobbra”. Azonban ha nincs meg hozzá még a kellő tudásod vagy csak kisebb versenyekre tervezel járni akkor egy alacsonyabb szinten versenyző, tapasztalt, idősebb ló lenne a jó, aki megtanít, ha mondhatom így, a versenyzés fortélyaira.

2019. ápr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen értem. Tegnap kaptam a hírt hogy megyünk lovat nézni hétvégén az edzommel. Ő tökéletesen tudja melyik lesz a jó ló nekem. Es persze folyamatosan szeretnék fejlődni szóval versenylovat fogunk nézni, akivel később nagyobb versenyeken is részt tudok venni. Köszi a segítséget mindenkinek
2019. ápr. 25. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!