Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám otthon gyakoroln...

Hogyan tudnám otthon gyakorolni a helyes ülést a nyeregben?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, van-e valakinek tippje, hogyan tudnám otthon gyakorolni a helyes ülést a nyeregben. Vágtánál valahogy mindig előre csúszok és elég kényelmetlen úgy ülni, de hiába dőlök hátrébb, valahogy nem "tapad oda" a fenekem a nyeregbe. Egy csomószor próbáltam már futószáron is (amúgy szabadon megyek), ahol csak az ülésre kellett figyelni, szőrén is, de valahogy nem megy. :/

2019. ápr. 24. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán tudod gyakorolni, vagy esetleg hintázz :D ne csak odatapadj a nyeregbe, kövesd a mozgását. "Sikáld a fenekeddel a nyerget"
2019. ápr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
76%

A vágtázást nem tudom, hogy lehetne imitálni otthon. Nem azért csúszol előre, mert nem szorítod eléggé a térdeddel és a comboddal a lovat? Lehet nem a helyes tartás a kérdés, hanem kellő izomerő kifejtésének a hiánya.

Még az jutott eszembe, hogy kérj meg valakit, hogy vegye videóra, ahogy vágtázol és nézd meg lassítva. Én így jöttem rá, hogy mennyire lötyög a térdem.

2019. ápr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A videó jó ötlet.

Van pár gyakorlat, de az inkább a sarok lenyomás gyakorlására vagy ilyesmikre jó.

Kiskoromban sokat játszottam azt hogy ló vagyok. Amikor nagyobb lettem ezt elhagytam, de néha-néha elővettem, mert nekem sokat segített! A vágtában főleg.

Vagy nézz videókat a ló mozgásáról, akár az izmaikról. Az is segíthet.

(Amúgy mellékesen mondom csak hogy én edző/lovarda váltást javasolnék. Ha még nem biztos az ülésed és szabadon mész az már régen rossz. Az meg pláne hogy téged jobban érdekel a probléma, mint az edzőt.)

2019. ápr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De a hátradőlést ne alkalmazd a problémák elfedésére.
2019. ápr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Otthon nagyon sehogy. De. Gondolj arra, hogy a feneked egy szivacs, a te feladatod pedig az, hogy hátulról előrefelé "kitöröld" vele a nyerget.Ehhez pedig laza csípő kell. Gyerekek ezzel a módszerrel könnyen elkapják a lényeget.
2019. ápr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Illetve, ha fiú vagy, akkor az első nyeregkápával való szerelmeskedés.
2019. ápr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

Nekem a nyereg váltás jött be, volt egy frankó nyergem, de iszonyat csúszott és sehogy nem tudtam benne maradni. Kb mint lúd a jégen. De más nyeregbe nem volt gondom.

Amúgy futószáras ülésjavítással. Hiába veszed magad videóra, amikor csinálod ott akkor nem szólnak rád, hogy na most a jó Rozi, akkor nem tudod javítani. Meg sok kengyel nélküli munka. Esetleg a családban kiképezhetsz valakit, hogy mire kell figyelni és ha nem úgy ülsz, akkor szóljon rád.

2019. ápr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!