Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Esőben takarva megfázhat a lovam?

Esőben takarva megfázhat a lovam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Holnap versenyre megyünk és nagyon írja az esőt, de akkor is meg lesz tartva, ha esik. Kb 15perc lovaglásra van a lovarda ahol lesz, ezért lóháton megyünk át. Viszont, ha esik és polár takaróval letakarjuk akkor attól még megfázhat? Mert ugye könnyen megszívja magát. Edzőm azt mondja, hogy nem lehet semmi baja, de nem tudom. Szerintetek?
2019. ápr. 26. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Hát, inkább valami vízhatlan anyagot tegyél rá, ha nincs más akkor fólia és a fólia alá a polár takaró. Hűvösebb időben megfázik a ló.
2019. ápr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Átvizesedik és lenyomja a szőrét, tehát nem hőszigetel, amíg meg nem szárad és a bőre is vizes lesz.

Szar időben szerintem egész verseny alatt sem tud megszáradni és ha úgy nézed akkor már 1-2 órát vizesen, hőszigetelés nélkül áll a lovad. Ráadásul a vesetájékon fekszik fel a munkatakaró.

Én nem kockáztatnék, főleg ha érzékenyebb a lovad. Most alapból gyengébb sok egyednek az immunrendszere a vedlés miatt. Akkor már inkább semmit se tegyél rá vagy egy esőtakarós-munkatakarós valamit.

2019. ápr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

* nem hőszigetel, nem tud megszáradni

Ezt a ló szőrére értem, nem a takaróra :)

2019. ápr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyat tudtok még esetleg, ha fólia vagy rendes esőtakaró nincs, hogy átmentek, kihúzzátok a vizet, és a kísérők közül valaki visz nektek száraz takarót. Na, úgy hasznos. De csatak vizesen ne hagyd rajta. Ha megázik és utána megtakarod, hogy száradjon, az oké.
2019. ápr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Végül úgy döntöttem, hogy nem megyek, nem kockáztatok, de a versenyt is áttették holnapra :)
2019. ápr. 27. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!