Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek erdemes lovat...

Szerintetek erdemes lovat venni ugy hogy 7 honapja lovagolok?

Figyelt kérdés
Nagyon jo edzoim voltak es jelenleg is de en kesznek erzem magam egy komolyabb lohoz! Persze sokan most azt gondoljak h kezdo lovas es MEG vagy onbizalma es ha leesik akkor majd elmegy a kedve! De nem estem mar durvabban raadasul enyhen megzuzodott a farcsontom de visszaultem es nem adtam fel! Elore is koszonom a POZITIV valaszokat es nem veszem zokon ha azt mondjatok h nem! :))
2019. máj. 1. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Ha 14, de inkább 16 alatt, én nem ajánlanám. Nagyon nagy felelősség és egy tinédzsernek az ízlésén kívül az élete is még nagyban megváltozhat, pl mi lesz, ha a középiskola alatt nem jut majd rá időd? Én saját lovat csak felnőttkorban vennék igazából és úgy, hogy évek óta lovagolok. 7 hónap nagyon kevés szerintem. Ha nagyon szeretnéd, kezdetnek jobb lenne, ha bérelnél egyet, akit neked kéne gondoznod.
2019. máj. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy lo tobbmillios koltseg mar megvetelkor is, a tartasa havi szinten tovabbi akar szazezreket visz el, allatorvosi koltsegekrol nem is beszelve. Ha ki tudod fizetni (es nem apuci veszi meg az o egyetlen 12 eves hercegnojenek hogy 2 honap mulva megunja es soha tobbet lora ne uljon), hajra.
2019. máj. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Én 17 éves vagyok és 3 éve van saját lovam. Mindig is komolyan vettem, sosem hanyagoltam el. Hatalmas felelősséggel jár a lótartás, ami hatalmas összegeket is magával hordoz sajnos (igen, nekem még "apuci finanszírozza ezeket, de minden összeggel tisztában vagyok és tudom értékelni:) )

Hogy érdemes-e lovat venned 7 hónap lovaglás után? Erre mi nem tudunk egzakt választ adni, ehhez neked van szükséged megfelelő önismeretre. Ha valóban úgy bele vagy bolondulva a lovakba mint pl. én, akkor uccu neki! Nem (csak) az számít mióta lovagolsz, hanem h mennyire veszed komolyan igazából. Végigvinnéd bármilyen nehézségen? Történhet bármi, nem adod fel? Ha lesérül és egy évig nem lehet ráülni csak az orvosnak perkálni a vaskos összegeket, kitartanál? Ha pl. befejel és semmit nem tudsz vele kezdeni, minden lóraülés szenvedés, kitartanál? Ha éppen el vagy havazva a munkával és levegőt venni sincs időd hónapokon keresztül, kitartanál?

Ha igen, és további ezer ilyen kérdésre is igen a válasz (és meg tudod engedni magadnak anyagilag), akkor szerintem érdemes venni egy saját lovad.

Ha nem, vagy nem érzed magad 100%-ig biztosnak, akkor én is inkább a bértartást javasolnám.


Sok sikert! ;)

2019. máj. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Nem.

.

.

.

.

.

.

.

No.

.

.

.

.

.

.

.

.

Nein


.

.

..

.

.

.

.

.

.

.

NEM!

.

.

.

.

.

..

NO!

.

.

.

.

.

.

.

.

..

NEIN!

2019. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elsonek es a harmadiknak nagyon szepen koszonom! A masodiknak uzenem hogy nem vagyok 12 eves sem hercegno! Kivancsi lennek te hogy erezned magad ha igy leszolnanak! Mind1 is! :))
2019. máj. 2. 16:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem, még várj a lóvásárlással pár évet. Nem azért mert megunod,nincs rá pénz vagy idő, esetleg leesel és nem akarsz többé lóra ülni.

Sokkal inkább a tapasztalat hiánya miatt. Egy teljesen belovagolt ló is elkanászodhat tapasztalatlan kezek között, úgy, hogy látszólag mindent jól csinál. És hiába ül fel egy hozzáértő heti egyszer és rakja helyre, ha a többi napon meg nem lovagolják megfelelően.

Én úgy gondolom, hogy amikor már több lovat is biztosan és határozottan el tudsz lovagolni, ismered a betegségeiket, igényeiket, természetüket és van rá elég időd és pénzed, akkor gondolkozz el ezen újra. Mert hiába segítenek neked mindenben a lovardában, ezeket a ló tulajdonosának is biztosan tudnia kell.

2019. máj. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Jsbsnaj ***** válasza:
Majd egy jópár év múlva vehetsz. Várj meg egy 3-4 évet.
2019. máj. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

És milyen tudásra tettél szert 7 hónap alatt? Önálló lovastudás megvan? Szakszerű futószárazással hogy állsz? Ismered a ló takarmányozását,betegségeit? Ha bértartásban lesz felismernéd, hogy ha romlik a színvonal, takarmány minősége?

Azért ez nem úgy van, hogy vágtáztál 2x és akkor már kész vagy a saját lóra.

Nagyon nagy felelősség és költséggel is jár. Bértartásban ugyanúgy ki kell menni hozzá heti legalább 4x, és edző is ugyanúgy kell, mert még kezdőnek számítasz.

2019. máj. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Arra is figyelj, hogy mivel tiéd a ló, ezért ismerned kell a lótartást magát is (takarmányozás, mozgatás, képzés, betegségek, mérgező növények, és még milliónyi dolog).

Lehet hogy jó helyen vagy, de mi van ha igazából nem is jó ott a lovadnak csak még nem értesz a lótartáshoz (nem rosszindulatból!) és elhiszed az edződnek, amikor azt mondja jó helye van és nem veszed észre a bajt?

2019. máj. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!