Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a galopp lenne az utolsó...

Ha a galopp lenne az utolsó lovakkal kapcsolatos sport, lennétek zsokék vagy inkább abbahagynátok a lovaglást?

Figyelt kérdés
(Hülyeségek kérdezésében jó vagyok! :D Csak kíváncsi vagyok.)

2019. máj. 3. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Zsoké lennék :D

A lovaglásról tuti nem mondanék le.

2019. máj. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem lennék zsoké. Esetleg munkalovas a pályán.

Maximum tartanék lovat dísznek vagy otthon lovagolnék “zsoké módra”, de versenyen soha :)

2019. máj. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bár imádom a lovakat és a lovaglást (még csak kezdő vagyok), nem lennék zsoké.


Egyrészt az alkatom miatt viszonylag magas, van is rajtam némi felesleg, de alapból erősebb csontozatú, genetikailag "tömörebb" vagyok. Cserébe viszont az ízületeim elég gyengék, főleg a térdeim, így nemtom mennyire ülnék stabilan egy galoppozó lovon emiatt.


Amúgy meg számomra a lovaglás annyi, hogy közösen dolgozol és gondolkodsz egy teljesen másfajta élőlénnyel. A galoppversenyen nincs meg ez a szabadság.

2019. máj. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Látom mindannyian nagyon közel álltok a lovakhoz és szeretitek őket! 3-hoz annyit hogy: Már hogy ne lenne meg az a szabadság?! Amikor száguldasz egy hatalmas pályán és megmutatod a versenytársaidnak mire vagy képes? Szerintem nagyon szabad érzés,de nem csak szabad hanem felszabadít amikor galoppozol azon a hatalmas pályán. Pl szóló edzéskor van időd kifújni magadat, lecsillapodni, elmélyedni és gondolkozni. Most mondtad hogy viszonylag kezdő vagy. De ha tartod magad a lovagláshoz meg fogod érteni hogy az a ló nem csak egy állat ami máshogy gondolkodik mint te. És a galopp is élőben teljesen más mint videókon meg tévébe. Egy egészen különleges oldala van a lóversenynek amit csak a zsokék tudnak.És mivel sokan kívülállók nem tudják ezeket a belsőbb dolgokat és ezért azt hiszik hogy azért titkolják el a belsőbb dolgokat mert rosszak. Pedig nem! A lóverseny teljesen más világ mint aminek beállítják, de ezt csak a zsokék érthetik!
2019. máj. 3. 19:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem csak a zsokék, hanem a munkalovasok is. Sőt szerintem egy munkalovasnak belsőségesebb a kapcsolata a galopplóval, mert sokszor a zsoké csak rohan egy versenynap alatt egyik lótól a másikig, míg a munkalovas edz vele többet. A jobb zsokék meg ugye máshol is versenyeznek.

Inkább munkalovas lennék.

2019. máj. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jogos, de igazából ha a zsoké talál trénert és menedzsert, és van versenyló is akkor általában nem váltogat a lovak között, hanem marad egynél. Akkor szoktak esetleg váltogatni, ha a ló nem annyira fut be. Ilyen esetben keresnek egy másik zsokét, a régi zsoké pedig elmegy jobb lovakhoz. A zsokék ugyan azzal a taktikával lovagolnak, szóval ha egy ló genetikailag elérte a maximumot és még mindig nem futott be, lehet akármilyen jó zsokéja, nem fog tovább fejlődni. A jobb zsokék olyan lovakkal vannak amelyikek befutottak vagy jól teljesítettek.Munkalovasként ez nem teljesen így van. A munkalovas általában a lovakat lovagolja be, edzi őket. Ennek csak az a szépséghibája, hogy a legszelídebb lótól a legvadabbig mindegyikkel dolgozni kell.De mindegyik zsoké volt egyszer munkalovas.
2019. máj. 3. 20:21
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Naná! Zsoké szeretnék lenni! :)
2019. jún. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is szívesen lennék zsoké
2019. aug. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Még ha fizetnének akkor sem! Inkább elmennék lovásznak 🤷🏿‍♀️
2019. dec. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!