Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány évesen és milyen lovaglót...

Hány évesen és milyen lovaglótudással kezdhetek el zsokénak tanulni?

Figyelt kérdés
(Ne próbáljatok meg lebeszélni róla :D)

2019. máj. 4. 17:13
 1/7 anonim válasza:
Szia!Először is egy nagyon jó lovardát kell találnod,másodszor nagyon kell értened a lovakhoz és szerencsés ha kiskorod óta lovak közt vagy.Szóval olyan haladónak kell lenned már hogy zsokénak tanulj.Kb 12-13 éves korban a legideálisabb ha jó zsoké akarsz lenni,de hidd el nem egyszerű.És ezt úgy mondom hogy 4 lovam van;)Sok sikert!
2019. máj. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A termeted sem mindegy.
2019. máj. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak az a baj, hogy elég magas vagyok de a súlyom megfelelő. Néha büntetem magam azért hogy ilyen magas vagyok. És van amikor elgondolkozom, hogy így lehetek-e zsoké, vagy a természet se akarja hogy teljesüljön az álmom.
2019. máj. 4. 17:58
 4/7 anonim válasza:
Igazat adok, tenyleg szerencses ha kiskorod ota benne vagy a lovas vilagba vagy tenyleg egy nagyon jo lovardat kell keresned,ahol megfeleloen megtanitanak mindenre. Viszont en ugy tudom hogy alacsonyak (160 alatt) szoval a termeted/magassagod is nagyon sokba jatszik. De lehet hogy vannak kibuvok hogy pl magasabb vagy de kevesebb sulyt nyomsz a magassagodhoz kepest stb. (Ne kovezetek meg ha rosszul tudom nem informalodtam sokaig ugyanis csak 1 evet lovagoltam azt is sok kihagyassal stb es zsoke se akartam lenni) de a lovasoktatoimtol illetve a interneten neztem neha-neha:)
2019. máj. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A lovardám jó, az oktatás könnyen értelmezhető,(egyedül tudok vágtázni) kb 11 éves korom óta lovagolok és most vagyok 13, de lovas iskolába készülök továbbtanulni.Ha tényleg úgy van ahogy 3-as mondta, akkor esetleg a lovas szakközép és egyetem jó alapot fog adni nekem a zsokésághoz.
2019. máj. 4. 18:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Van kimondottan zsoké iskola. A magasság nem probléma annyira mint a súly. Ismerek nem egy 170+os sikeres zsokét de nyilván nekik oda kell figyelni a súlyukra..


A zsoké felvételi annyibol áll hogy elmondod miért akarsz az lenni illetve fél órát lovagolsz ugy hogy magadnak épited fel az edzést de lennie kell vágtának benne. (Pl.5 perc lépés 15-18 perc ügetés a többi vágta). Ha fen maradsz a lovon fel is vagy véve. Utána mű lovon/ szimulátoron tanítanak lovagolni valamint ugratni és sikmunkákat lovagolni. A takarmányozást, trágyázást, tenyésztést stbt tanulod. Ha tehetségesnek gondolnak egy már versenyző zsokéhoz kirendelnek betanításra és ő visz versenyekre (akár küldöldre is). Ha valami érdekel írj és válaszolok.

2019. máj. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

1.előnybe vagy,ha nem vagy magas,és a súlyod is megfelelő,

A magasság nem nagyon számít,inkább a súly

2.14éves korodtól,kezdj el járni az Alagi zsokésuliba,és ott fogsz fejlődni

3.ha van időd,válassz ki magadnak egy trénert,és kérdezd meg,hogy járhatsz-e hozzá “dolgozni”!(lovaglás,trágyázás stb..)

Ez azért jó,mivel tanulhatsz zsokéktól,akik ott dolgoznak!

2019. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!