Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez így jó ahogy én számoltam...

Jsbsnaj kérdése:

Ez így jó ahogy én számoltam a lotartast?

Figyelt kérdés

1 év múlva tervezek venni egy lovat. Itthon tartanám. Nem tudom, hogy ahogy számoltam az úgy jó-e szóval gondoltam, hogy inkább megkerdezem.



Zab: 84ft/kg (enyiert találtam). Napi 4KGval számoltam, vagyis évi kb. 31000 (bar nekem ez a 84ft/kg kevésnek tűnik)

Viszont a zabot nem értem, hogy mi az, hogy beaztatni? Ahol lovaglok ott soha nem szoktuk (szoktam segíteni etetni), ezt valaki elmagyarazhatná.


Szenával úgy számoltam, hogy 100kg/1,5kg széna. Vagyis napi 7,5kg. (Egy 120as széna (ha jól tudom) 300kg vagyis 40 napra jönne ki 1 széna bála, szóval évi 10 bála elég lenne de mivel nem lenne nagyon nagy a legelő 13mal (4000ft/db) számoltam. 52000 egy évre.


Szalmát úgy számoltam, hogy (télen este lenne csak bent, nyáron meg akkor ha esik de akkor is ki-be jarhatna) havi 2 bála 2500ft darabja szóval 60000ft


Körmölést 8 hetente szamoltam 4000ert (évi 7 kormoles) 28000 egy évre.


30000 az orvosra (védőoltás, fogreszeles, fereghajtas)



200000 egy évre szóval kb havi 17 ezer. Ez így reális vagy nem jó?



2019. máj. 4. 18:54
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Bocsi az irasert csak telefonról írtam és állandóan ki javít mindent másra.
2019. máj. 4. 18:55
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Kb. Jó!De ezt ugye nam amiatt számoltad ki mert több pénzed nincs erre?Mert akármikor becsúszhat egy betegség vagy esetleg ha az adott évben drágul a tekarmány.Akkor is el kell látni a lovat ugyan úgy ha drágább a takarmány is!
2019. máj. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy lovat nem lehet egyedül tartani?

Minimum 2 ló kell, mert egyedül könnyen depressziós meg beteg lesz.

Esetleg póni vagy szamár, juh is jó mellé társnak, de egyedül nem lehet.

2019. máj. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Alapnak jó. Zab nem feltétlenül kell majd, attól függ, hogy milyen a ló és mennyit dolgozik (áztatni szó szerint egy csomó vízben kell, hogy felpuhuljon, jobb legyen a felszívódás és kevesebb a por rajta). Szénára én többet számolnék, inkább 10-15 kg között/ló. Ami fontos, hogy egy lóra írtad, egyedül meg fog hülyülni. Plusz a bankban/párnacihában legalább 3-500000 tartalék, ez is seperc alatt elszalad, ha baj van. Viszont ha rutinnal takarítasz boxot, és szabadon mozoghat, nem fog kelleni két bála szalma. Mi 20 lóra használunk el ennyit egy héten, az nálad két lóra legalább két hónapra elég kéne legyen (alsó hangon, tekintve, hogy mi boxban tartjuk őket az idő nagy részében, nem kolbászolhatnak szabadon)
2019. máj. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Egy shetlandi lesz mellé de én egyszer csak a "nagy lóra" számoltam. És természetesen nem azért mert csak ennyi penzem van rá (ha csak ennyi lenne akkor nem tartanék) és van tartalék (500000)

Köszönöm a válaszokat mindenkinek ment a zöld kéz. 🙂

2019. máj. 4. 20:35
 6/23 anonim ***** válasza:

Az orvosra szánt 30.000 nem elég.

Alapból az évi egy reszelés normális dokinál 20-25.000, a féreghajtó 5000+ (ha jó minőséget veszel) és ugye abból minimum évente 2* kell, ráadásul két lóra kell számolni. Számold a vérvételt is az FKV, takonykór miatt. Ezen felül még évi pár oltás, az sem egy olcsó dolog, főleg ha nyugat-nílusira is oltatod.


Ezen felül még legyen 500.000+ tartalékban, egy kisebb kólika műtét is horribilis összeg és könnyen előfordulhat.

2019. máj. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Mivel a barátunk az orvos nálunk kb anyira jönne ki minden ilyen kissebb dolgot általában féláron csinál.
2019. máj. 4. 21:16
 8/23 anonim ***** válasza:

Zab: 84ft/kg (enyiert találtam). Napi 4KGval számoltam, vagyis évi kb. 31000 (bar nekem ez a 84ft/kg kevésnek tűnik)


84*4*365=122.640 Ft évente.

2019. máj. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ja tényleg én csak 365el szoroztam meg
2019. máj. 5. 09:39
 10/23 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mérleggel fogsz abrakolni és szénázni, így ne kilóba mérd. Másrészt a ló egyedi igényei teljesen felrúghatják a te megálmodott mennyiségeidet.

Ezen felül arra is gondolni kell, hogy a takarmányárak se fixek, egy aszályos évben másfélszeres, akár dupla árakkal is találkozhatsz. A szállítási költséggel is számolj, mert a széna, szalma (ha csak nincs teherautód) se fog ingyen hazajutni.

Szóval ezekkel is kalkulálni kell hosszú távon.

Amúgy mi is vizezve adjuk a zabot, főleg hogy roppantva kapja, de még szemesen is jobban csúszik. Próbáld ki hogy a zabpelyhet szárazon eszed, aztán pedig áztasd be és edd meg úgy. Érezni fogod a különbséget. A szénát is szereti a lovam pancsolni, ha van vödör víz mellette, akkor szokott olyat csinálni, hogy a szájában lévő falatot megáztatja.

2019. máj. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!