Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezek jók lesznek egy lónak?

Jsbsnaj kérdése:

Ezek jók lesznek egy lónak?

Figyelt kérdés

Összeszedtem azokat amiket úgy gondolom, hogy kelleni fognak egy lónak. Ezek jók lesznek? Még nincs kiválasztva a ló.



Nyereg:

[link]


Nyeregalátét:

[link]


Nyeregemelő: (azt nem tudom még, hogy kelleni fog-e)

[link]


Pataharang, bokavédő, invédő: (nem tudom, hogy ezek kelleni fognak-e)

[link]

[link]

[link]


Kantár:

[link]


Takaró:

(azt nem tudom, hogy melyiket vegyem, arra kéne, hogy télen csak este lenne boxba (napközbe ki-be jarhatna) és akkor leszárítani+ ha anyira hideg van akkor kint is az lenne rajta. Ezek közül melyik lenne jó?

1. [link]

2. [link]

3. [link]

4. [link]

5. [link]



Kötőfék, vezetőszár, patazsír, apoloscucc, futószár, Ostor, trágyaszedő, kajás edény, nyalósó és tartó


Ha valamit kihagytam azt írjátok le + azt, hogy melyik takaró lenne a jó.



2019. máj. 5. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem egy lónak az a jó, ha több más lóval szabadon élhet erdőn mezőn naphosszat futkorászva. És nem kell embereket a hátán cipelnie. De az emberek kutyákat tartanak a panelban. Úgyhogy ezt nehéz megérteni.
2019. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés. Már 4000 évvel ezelőtt elkezdotott a haziasítasuk és érdekes nem haltak bele. És hidd el ha egy lonak normális gazdája van és nem egyedül van tartva teljesen jól érzi magát.
2019. máj. 5. 20:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Decathlonos nyergen kívül kb minden ok.
2019. máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyereg: lóra kell választani, amíg nincs ló, addig passz..

Nyeregalátét: elsőnek jó.

Nyeregemelő: elsőnek jó, de először legyen meg a ló és a nyereg.

Ínvédő, bokavédő: én mindenképpen szeretek valamit tenni a ló lábára, de hajlamos vagyok túlfélteni őket a jobb félni, mint megijedni alapon. Ha patkoltatod, én tennék rá pataharangot is, inkább arra lépjen rá, mint a vasra és szaggassa ki a szögeket..

Vékony polártakaró elég a leszárításhoz, ha hideg ellen akarsz, de kijárhat szabadon, én inkább karámtakaróban gondolkodnék, az kicsit jobban bírja a nedvességet. Minőségre nem rosszak, nálunk van, aki évek óta nyúzza, és még nem szabta szét. Árban elsőnek jók, ha nem szereti, inkább ezt tapossa a sárba, meg szaggassa meg, mint egy méregdrága márkásat. A méretet meg a vastagságot majd meglátod, mit kíván a ló.

Vizesvödör kell még, talicska is. Nyárra elkel egy légymaszk, hogy a szeme-füle takarva legyen, nagyon szokták értékelni. Légyspré sem árt. Tajtékvonó. Alap sebkezelő készlet (gentamicin, gézlap, vetrap, sebfedő spré - ami ezzel nem megy, kell a segítség).


Jahh, és egy másik ló mellé :)

2019. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Természetesen lesz másik ló. 3 hektáron fog élni meg 3 loval együtt
2019. máj. 6. 13:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak pár meglátás:

Nyerget lóra választunk, most még ne vegyél.

Nyeregemelő nem kell olyan nyereg alá, ami jó a lóra, mert beszűkíti a nyerget és töri a lovat. Ha pedig nem jó a nyereg a lóra akkor a nyeregemelő csak elfedi a problémát és nem megoldja, nincs mese új nyerget kell venni. Ha csak ütéscsillapításra szeretnéd akkor inkább egy markivágott, gerinccsatornával vékonyított zselé.

Kantárt is lóra veszünk.

Egészségeg lábú lóra ínvédő (és fásli) nem szükséges (kivétel az ugrómunka és a terep vagy a csámpa ló), mert csak “meggyengíted” a lábait. Pataharang oké, ha az elejére lép vagy vasalva van.

Takarók: vegyél egy leszárítótakarót vagy egy vékony polárt, amit munka után ráteszel, ha megizzadt. De azt le kell venni száradás után!

Más nem kell! Mert a nyíratlan lónál pont az ellenkezőjét váltod ki, mint amit szeretnél. Ha nyírva van a ló, az más akkor kell egy csomó takaró.

2019. máj. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A nyerget azért néztem mert abból van több méret (markamra) és valószínűleg valamilyen arabos ló lesz és azokra meg elég sokszor kell.
2019. máj. 6. 15:23
 8/8 A kérdező kommentje:
Es nem is mondtam, hogy most veszem meg. Másrészt meg fogok vele ugrani
2019. máj. 6. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!