Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy van ez a zabla nélküli...

Hogy van ez a zabla nélküli lótartás/lovaglás?

Figyelt kérdés

Nem értek a lovakhoz, de tavaly lovas helyen nyaraltunk és felkeltette az érdeklődésemet.


Szóval ott úgy lovagoltak hogy elvileg minden felszerelés megvolt kivéve a zabla. Olyasmit mondtak hogy ugye a zabla a ló száját széttárja de a ló fején lévő szíj (nem tudom mi a neve) meg összezárja azt, és zabla nélkül a lónak sokkal jobb.


Valaki elmagyarázná nekem kicsit részletesebben?

Köszönöm



#lovaglás #ló #zabla #lótartás #zabla nélküli lótartás
2019. máj. 5. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:
23%
Zabla foghíjas részen van a ló szájában,nem tár szét az semmit ugyanúgy betudja csukni a szaját. Semmi baj nincs a zablával ,feltétele h a hasznalatához elérje a lovas azt a képzettségi szintet ami nem ártalmas a lónak. A zabla nélkül sokkal jobb kerdés meg csak egy hiszti.. Zabla nélkül egy szál kötéllel is lehet rosszat tenni ..A ló jólléte attól függ h a lovas miként tudja forgatni a hátán a tudományát.
2019. máj. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A zablával nincs baj, ha megfelelő ember kezében van. Így van ez a zabla nélküli lovaglással is. Mindkettő lehet kellemes a lónak és fájdalmas is.

A zabla nélküli dolgok kényelmesebbek lehetnek a lónak, de egy rosszul beállított zabla nélküli kantár is nyomhatja a ló fejét.

Tehát ha a lovas megfelelően képzett és tisztelettel bánik a lóval akkor nincs gond egyikkel sem. Én egyébként zabla nélkül lovagolok, ha tehetem, de ehhez a lónak is megfelelően képzettnek kell lennie. Ez nem úgy van, hogy leveszem a lóról a zablát és minden működik ugyanúgy :) Nagyon magas szinteken igen, mivel ott minimális a szárhasználat, de a hobbi lovaknál sajnos nem.

2019. máj. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!