Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így megérné lovagolni?

Így megérné lovagolni?

Figyelt kérdés
Anyukámék nemtudják finanszírozni a lovaglást én pedig még nem tudok dolgozni,viszont nagyon szeretnék lovagolni. Amint dolgozhatok természetesen finamszírozom a lovaglást de csak egy darabig tudnám. Ez így megérné? Nyílván nyáron aktívan mennél de késöbb csak ritkábban pl. Hezi 1-szer egy vagy fél órára. Ez így jó lenne? Illetve míg nemtudok dolgozni arra gondoltam néha kijárnék lovaholni mert nagyon hiányzik viszont nem tudnék folyamatosan kijárni csak mint egy program. Ez zavarná az edző és megcsinálhatom? Légyszi különszedve válaszoljátok meg mind2 kérdésem.

2019. máj. 12. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Nem éri meg

Pénz kidobás lenne így mert nem fejlődsz semmit csak lovagolgatsz.

2019. máj. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha már lenne egy biztos lovas tudásod akkor el tudnál járni tereplovaglásokra néha-néha. Ez élvezetes és nem gond, ha ritkán mész. Fejlődni viszont nem nagyon fogsz és mellette szükséges lenne az edzés künönben rossz szokásokat vehetsz fel. Viszont ha szereted a lovaglást, màshogy pedig nem megoldható akkor én azt ajánlom, hogy járj el néha terepekre és kész.


Viszont! Ha nincs alap lovastudásod se akkor előtte muszáj megtanulnod lovagolni. Azt pedig nem lehet normálisan, ha ilyen ritkán mész. A normális lovardákban pedig nem is örülnek neki, mert dolgozni nem igazán tudnak veled csak elveszed az időt az olyan lovasoktól, akik komolyabban csináljàk. Ráadásul neked se lenne olyan élvezetes, mert ezer év lenne mire eljutsz oda, hogy lekerülsz futószárrol.

2019. máj. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok

Csak úgy kijárni pedig nem sok helyre lehet. Vadidegeneket ők se szívesen látnak ott, ráadásul ha pl megrúg a ló az az ő felelősségük.

Maximum, akkor rendszeresen járj ki oda dolgozni és cserébe lovagolsz. Csak ezt manapság már nagyon kevés helyen lehet megcsinálni :/

2019. máj. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Viszont ha jól sikerül keresnem akkor 1 hónapom meresztül lehet fél-egy órákat tudok lovagolni. Ez is olyan rossz lenne?


Illetve a könnyű ügetés biztosan megy de a tan ügetésnél nagyon pattogtam de szerintem az edző meg meg nem volt jó az izomzatom ezek lehettek a bajok.

2019. máj. 12. 19:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én több évig jártam heti 1x fél órát és igaz, hogy így sokkal lassabban fejlődtem, de megtanultam lovagolni. Elég jó ülésem lett, mert az edző sem érezte sürgetve magát (mert pl. ha heti 4x1 órát mész, ott mindenki érzi az elvárást, hogy 1-2 év alatt eljusson valamilyen szintre). Azóta teljesen megváltozott ez nálam, szóval versenyhez, fejlődéshez nem elég (szerintem a saját ló is kell ha versenyezni is szeretnél), de hobbiként megéri vagy hogy kipróbáld milyen. Amúgy meg változhat az anyagi helyzetetek is, illetve te is el tudsz majd menni dolgozni. :)
2019. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Versenyezni nem szeretnék. Bar le kellet ezelött mondanom rolla rengeteget sirtam miatta. Imádom a lovakat. De így már van remény. Leginkább csak azért szeretnem az elején ilyen durván hogy behozzam a lemaradásomat.
2019. máj. 12. 20:03
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Én is igy voltam vele

Én viszont találtam egy olyan helyet ahol eleinte ingyen lovagolhatok mert nem a tulajdonos lovagoltat hanem az ottani lovas lányok,meg ide jöttem volna nyári gyakorlatra és nagyon megkedvelt az egyik dolgozó és az segitett.

Később ha meg már rendesen megy 10-15ezer forint egy hónapra és annyiszor megyek amikor akarok.

A tulajdonos meg örül is neki hogy van ki lovagolja a lovait mert nagyon sok lova van.


Azt is megpróbálhatod,hogy ledolgozod a lovaglás árát a lovardába.


Heti egy óra nem rossz de így elég sok idő lesz mire rendesen megtanulsz lovagolni.

2019. máj. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Eleint sokat mennék hogy behozzam a lemaradásom aztan csökkemtenem hogy amikor már tudok nem fejlődni szeretnék hanem csak hobbiból pll terepre menni vagy csak kicsit lovagolni.
2019. máj. 15. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!