Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovamban nincs semmi érzés,...

A lovamban nincs semmi érzés, szó szerint egy betört vadló?

Figyelt kérdés
1 éve van nálam a lovam,6 éves, és semmi érzés nincs benne, szó szerint olyan mintha egy gép lenne. Nincsenek érzései, semmi szeretet nincs benne, semmi odaadás csak van... szépen dolgozik kocsiban, minden feladatot megcsinál, de szinte semmi élettel. Konkrétan olyan mintha egy vadló lenne aki megtört, más lovakkal nem jön ki jól, mindig ráfarol más lovakra és elmegy. 1 éve foglalkozom vele, de felém sincs semmi közeledése, konkrétan csak úgy van, én foglalkoztam már több lóval is, de eddig nem tapasztaltam hasonlót. Egyszer még az elején a legelőn sunyított és felém rúgott, akkor rácsaptam a pálcával, és egy helyben állt, nem szaladt el, pedig megtehette volna, nem ütöttem rá nagyot, de úgy is más ló elvágtázott volna, ő meg állt és úgymond "tűrte" ez az egy alkalom volt, hogy rá kellett csapnom, semmi ellenszegülést sem mutat soha, csak mint egy gép... egy 20 éves iskolalóban is több az élet, mint benne... én azt gyanítom, hogy kikötve verték és ez megmaradt benne. Szerintetek még valamivel vissza tudom szerezni a szeretetét, mert ilyen nagy ürességet még soha nem láttam lóban?

2019. máj. 12. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Inkább örülj, hogy meg van nevelve!
2019. máj. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Az ételre hogy reagál? Ha kedveskedsz neki valamilyen finomsággal például répa?
2019. máj. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az ételt,répát simán elfogadja és ennyi....
2019. máj. 13. 09:19
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Sajnos beleivódott a sok bántás.Soha nem fogja elfelejteni.De szeretettel, türelemmel oldódni fog és lazább lesz, de ehhez sok idő kell, hogy újra bízni tudjon az emberben.

Ezért is jobb megoldás kiscsikót venni, mert neki még talán nincs ilyen negatív előélete.

Nekem két 17 évesem van,kiscsikó koruktól,hihetetlen módon viszonyulnak és szeretnek.

A lovaknál amúgy is alapból van egy bizalmatlanság az emberek iránt.Van egy könyvem erről, majd megírom.

2019. máj. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Remélem továbbra is jó helye lesz nàlad és akkor hidd el idővel megváltozik :) 1 év még nem sok, szerintem 1-2 évet simán eltöltött egy-egy rosszabb helyen.

Majd rájön idővel hogy mi a szeretet.

2019. máj. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Mi a baj a 4-es válaszommal, hogy lepontoztátok?
2019. máj. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le a 4-es válaszolót :))
2019. máj. 15. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!