Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Végig pattogom a vágtát. Tippek?

Nekedcsakvalaki kérdése:

Végig pattogom a vágtát. Tippek?

Figyelt kérdés
Most vágtáztam lényegében először és futószáron voltam, kapaszkodóval, abba kapaszkodtam végig különben simán lestem volna. Az edző mondta hogy döljek hátra de ahányszor a ló háta emelkedett előrebuktam és össze vissza pattogtam és a kengyelböl is kicsúszott a lába. Mondta az edző, hogy tapossam a kengyel rendesen, de jobban nem birtam. Légyszi adjatok ötleteket, hogy ne repülnek el.
2019. máj. 19. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Az az igazság hogy majd belejössz, mivel még először vágtáztál ahogy mondat még nem akkora tragédia ha pattogtál. Igazából az fontos h szorítsd a térdeddel a nyerget és mozogj együtt a lóval vagy hogy mondjam, szóval ne légy görcsös ne feszítsd be a hátizmaid, hagyd had ringasson a ló. Nem nagykn tudtam elmagyatázni de azért remélem segítettem.
2019. máj. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapaszkodni kell, hanem lekövetni a ló mozgását. Ha csak kapaszkodsz, mint a b., akkor persze, hogy pattogsz.
2019. máj. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kapaszkodás is nehezíti, mert nem tudod magad úgy tartani ahogy kell. A térddel nem kell szorítani, mert csak befeszülsz és pattogsz. Próbàlj laza maradni, kövesd a ló mozgását. Ha picit hátradőlsz és hátrébb teszed a vállaidat az segíthet az elején. A sarkad nyomd le és figyelj a helyes lábtartásra is. Az elején mindig nehéz, de belejössz majd, ha megfelelő a képzés és a hozzáállás :)
2019. máj. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Kengyel nélkül kéne vágtázni. Picit hátra dőlsz, lazítod a derekad és hagyod, hogy hintáztasson. A kapaszkodás se legyen görcsös. Kengyel nélküli tanügetéssel hogy állsz? Ha elég erősek a combjaid nem lehet gond. Első vágta volt, lesz majd jobb is.
2019. máj. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálok majd figyelni ezekre Legközelebb.Kengyel nélkül a tanügetés megy, de a könnyű nem :(
2019. máj. 20. 08:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A ló vágtájá ha leköveted akkor a derekaddal, csìpőddel ilyen hullámmozgást kell csinálnod előre fele. Esetleg próbáld meg csípővel hajtanai lovat tehát told előre a csipőddel és úgy talán rá tudsz jönni milyen mozdulatot kell elsajátítani.
2019. máj. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ most már jobban ment, kengyelben maradt a lábam, hátra dőltem és nem előre illetve nem akartam leesni tehát tudtam követni a mozgását. Egyelőre még kapaszkodni kell, de kezdek belejönni.
2019. máj. 26. 17:05
 8/9 anonim válasza:
Gyakorolj sokat
2019. jún. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na gondoltam teszek itt eg helyzetjelentést, már 1 kézzel vágtázok futószáron és már nagyon könnyen megy egyáltalán nem akarok lerepülni annyira megmarad ok már majdnem mint ügetésbe, elvileg néhány hét és egyedül vagtazhatok
2019. júl. 1. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!