Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló rideg tartása mennyiben...

A ló rideg tartása mennyiben tér el a hagyományostól hogyha külön vizsgáljuk a gazda, és a ló javát?

Figyelt kérdés
Nincs lovam, nem is lessz a közel jövőben. Csak pusztán kíváncsiságból teszem fel a kérdéseket. Az oké hogy 24-be kinnt vannak a szabad ég alatt, oké hogy azért egy kis fedett részt kapjon az eső miatt. Az is oké, hogy hiába vannak a szabad ég alatt, akkor is figyelni kell rájuk. De mi van a zordabb időjárással? Egy nagyobb szélvihar esetén is csak behúzódik a kis tető alá? És a villám? Attól nem ilyednek meg? Tulajdon képpen ha valaki így tartja a lovat, annak ilyenkor mikre kell felkészülnie? Lehet hülye kérdések, de csak arra vagyok kíváncsi tulajdon képpen mik az előnyei, és a hátrányai. Hisz olvastam miből tart egy ilyen tartás. Most az orvosi költségek megértem hogy nyilván ugyan azok, de így látszatra hozzá nem értőként a rideg tartás igen egyszerűbbnek tűnik mint ha istállóban lenne.
2019. máj. 19. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

A lónak jobb a ridegtartas. Ha nincs nyírva vagy ilyesmi akkor lefolyik róla az eső, nem ázik meg úgy mint mi. Télen szigetel a szőre. A villámtól a legtöbb ló nem fél, hisz nekik a természet a normális.

A széllel szokott gond lenni, azért kell a beálló (legalább 3 oldalról zárt). Viszont ha nincs semmi akkor sincs semmi baj, kibírják ők. Csak a kényesebb, “modern” lovak szokták nehezebben bírni a szelet.

A lótartónak szerintem jobb a ridegtartás, mert kevesebb vele a “gond”.

2019. máj. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A ridegtartás/félrideg sokkal lóbarátibb, mint a csillivilli istálló. Egyrészt a ló legelőn van, másrészt mindig van előtte kaja, annyit eszik amennyi neki jól esik. Kell egy bódé neki, ami szélvédett, almozott. Ha akar kint van, ha akar bent. A ló nem lesz büdös. Az istállós lovaknak van egy jellegzetes szaguk.

Amúgy a természettől nem félnek ha találkoznak vele, meg a legelőn sokkal több inger éri a lovat, mint amelyik boxban van egész nap. Tehát kevésbé unatkozik, nem vesz fel rossz szokásokat, mint a szitálás,karórágás.

2019. máj. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!