Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Komolyabb esés után újra kell...

Komolyabb esés után újra kell kezdeni az egész lovaglást?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve kezdtem el rendszeresen lovagolni, most volt egy komolyabb esésem terepen, megrepedt 2 bordám. Eddig szépen ügettem, a vágtám is alakúlt már, mostmeg az esés után teljesen máshogy kezdtem lovagolni. Teljesen úgy ügetek, mint a kezdetek kezdetén, miközben az esés előtt már stabilan vágtáztam. Szerintetek, most újra kell kezdenem?

Amugy én is nagyon furának érzem magam a nyeregben, nem is tudom, nem félek, csak olyan bizonytalan vagyok...



2019. máj. 21. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Ezzel neked nem kell foglalkoznod. Ha az edződ látja, hogy kezdő szinten lovagolsz, akkor olyan szintű feladatokat ad neked, amíg vissza nem nyered az önbizalmad.
2019. máj. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Hasonló esetem volt nekem is. Pár hétig én is bizonytalan, emiatt pedig észrevétlenül is görcsös voltam tehát az ülésem se volt jó. Aztán rájöttem hogy nincs mitől tartanom és visszaállt szépen minden a régi kerékvágásba. De nem kellett hozzá annyi idő, mint az elején. Csak pár hét.

Ha tudsz most járj ki gyakrabban és hamar “visszaszoksz”

Az is sokat segít ha esés után rögtön visszaülsz, az rövidíti az ideges időszakot vagy nem is lesz. (Persze csak akkor ülj vissza esés után, ha biztonságos és biztos nincs semmi bajod!)

2019. máj. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nem kell megijedni egy eséstől, ha az nem okoz maradandó sérülést. Szerintem folytasd, és ne félj!

Hamar vissza fogsz szokni a nyeregbe, nem szabad abbahagyni!


Addig is sok sikert, gyors felépülést! :)

2019. máj. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már jól vagyok, akkor az esés után az adrenalin miatt nem fájt semmim, azonnal visszaültem és vágtattam tovább, jó 10 percre rá éreztem, hogy fáj itt ott :))

Nem fogom feladni soha! Csak most egy kicsit megingott az önbizalmam, remélem hamar visszaállok :)

2019. máj. 21. 16:21
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Én is jártam így, mint Te.. :(

Engem ledobott a ló, és rám is lépett, bennem is sokáig volt egy görcsös érzés, hasonló, mint Neked.. Talán félelem ez, csak a tudatalattiè.. :)

Szóval nekem hónapok kellettek... Igazábol az egyik lovam segített, akiben 100 százalékig megbízok..

(Mi nyaralni voltunk és ott mentünk lovagolni, ott az egyik ló bolond volt és pont azt kaptam)

2019. máj. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
32%
Meg van a véleményem... De hogy a kérdésre válaszoljak nem, nem kell elölről kezdeni. Ismerek olyat akinek egy hatalmas lovas baleset után, 5 hónap kihagyás után, addigra épült fel a sérülésekből, kétszer felült futoszàrra, kB 1,5 hónap alatt visszaràzódott az izomzata, félelme nem is volt, a baleset után 2 hónappal földről már dolgozott lóval. Szóval Neked kell érezned lelkileg készen vagy e rá, de a tudásod nem veszik el.
2019. máj. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!