Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok, támogassak egy...

Mit gondoltok, támogassak egy mentett lovat vagy inkább gyűjtsek?

Figyelt kérdés
Hosszú történet, de hatalmas bűntudatom van egy ló miatt. Kiskoromban volt a családomé, de elhanyagoltam, a szüleimnek pedig nem kellett már, így eladtuk. Nagyon hiányzik a lovazás, és ha befejeztem az egyetemet, szeretném újra kezdeni, ha pedig fix fizetésem lesz és megengedhetem magamnak, saját lovat szeretnék. De addig is van körülbelül 150-200.000 Ft-om. Tudom, nem nagy összeg és jobban tenném, ha gyűjtenék, de hatalmas büntudatom van, és állandóan az jár a fejemben, hogy jóvá kell tennem valahogy. Szívesen támogatnék egy (vagy akár több) rossz körülmények közül kimentett lovat, de akkor ugye a saját ló továbbra is csak távoli terv lesz. Mit gondoltok, logikusabb lenne gyűjtenem? A szüleim természetesen támogatnak anyagilag, ez a spórolt pénzem. 20/L
2019. máj. 24. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Felelősségteljes gondolkodásra vall, hogy búntudatod van, de ne vidd túlzásba. A gyerekkori hibák azért vannak, hogy tanulj belőlük, nem azért, hogy egy életen át csócsáld őket. Viszont tudsz egyszerre gyűjteni és segíteni is. Nézd meg, hogy melyik menhely van hozzád közel, kérdezd meg, mire lenne szükségük. Pl egy takaró, néhány bála széna, egy-egy zsák takarmány, valami lónak kiegészítő.. Akár hétvégente/nyáron menj oda, és pucolj lovat, legeltess, simogass, stb.. Az, hogy támogatsz egy mentett lovat, nem azt jelenti, hogy minden pénzed oda kell adni. Sokféle segítség létezik.
2019. máj. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel, fiatal voltál, nagyon gyakran megesik az ilyen. Nem kell hogy vezekelj érte. Ne akadályozd az álmaidat, tedd jóvá úgy, hogy a következő lovad megbecsülöd.
2019. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre gyűjts.

Ha már lesz kereseted, abból nagyon szép dolog lenne, ha támogatnál egy mentett lovat.

2019. máj. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2019. máj. 25. 02:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!