Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat lehet szobatisztaságra...

Lovat lehet szobatisztaságra szoktatni?

Figyelt kérdés
Lehet butaságot kérdezek, de ma láttam kis shetlandi pónikat, és anyukám viccesen megjegyezte, hogy olyan kicsik, akár lakásban is lehetne tartani őket. (Természetesen nincs ilyen szándékunk). De felmerült a kérdés, hogy egyáltalán meg lehetne tanítani egy lónak hogy csak házon kívül/csak a ház egy bizonyos pontján végezze a dolgát?

2019. máj. 25. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Elvileg a lovak nem tudják kontrollálni a belsárürítést, nem tudják visszatartani. Ha jön akkor jön.
2019. máj. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. :)
2019. máj. 25. 18:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem! Volt egy kudarccal végződött próbálkozásom, amikor az istállóját szerettem volna megóvni. Mindenféle jutalom falatokkal, répával, almával, simogatással próbáltam rászoktatni a helyes viselkedésre. Az eredmény = "0"
2019. máj. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tanítható, szoktatható. Bár erősen lófüggő pl nálunk több olyan ló is van a lovardában, amelyik csak 1 sarokban ürít, illetve a legelőn is van 2-3 olyan pont ahova trágyáznak.
2019. máj. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lófüggő, ahogy előttem írták. Van, akit nem érdekel, ahova esik, ott puffan, és van, aki ragaszkodik egy adott helyhez. De pl sok vakvezető póni van, ők gondolom másféle képzést kapnak. Bár láttam egyet "pelenkában", úgyhogy az sem garancia. Viszont pl hoztak be egyszer a klinikára egyet (mindenkinek ajánlom egy nyárra betolakodni oda, sokat lehet tanulni, akinek nyitva a szeme), láttuk, kínlódik veszettül, és kisz*rt a rácson végül. Másnap jön a gazdi, mondjuk, mi volt, erre a homlokára csap, hogy bakker, a ládát elfelejtette... Otthon tudniilik van egy láda a boxban, és csak oda. Córékám meg ugye kereste a kis ládáját, és nem volt sehol, akkor hova kéne...?
2019. máj. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgokat írtatok, köszönöm mindenkinek. :)
2019. máj. 25. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!