Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan menjek el egyedül terepre?

Hogyan menjek el egyedül terepre?

Figyelt kérdés
Szóval van két lovam egy kisbéri félvér és egy shety. A kisbérit nemrég hoztuk el hozzánk, de úgy össze nőttek hogy egyedül sehova nemakarnak menni vagy ha igen akkor nyerítenek meg futkosnak egymás után. És így egyedül sem tudok kimenni a kisbérimmel terepre,mert vagy a shety nem nyugszik vagy ő akar visszafutni. Kettőt nemtudok kivinni egyszerre egyedül. Mi tevő legyek?

2019. máj. 29. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Miért nem tudod kivinni? Sok olyat láttam hogy pl a nyereghez csatolják a pónit és úgy viszik.
2019. máj. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom nem biztos h kimernék úgy menni de én is gondolkoztam ezen. Egyszer megprobalom
2019. máj. 29. 19:50
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Próbáld meg odakötni, vagy együtt vezetni őket. Ha szépen megy, kis séta együtt, aztán egyre messzebb. De ha ennyire kupacolódnak, simán előfordulhat, hogy a törpe úgy fog menni utánatok, mint egy jólnevelt kiskutya.. Ja, telefon legyen nálad, meg a kicsiló nyakában biléta a címeddel, számoddal...
2019. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Saját vélemény, de ne kösd oda a lovat! Szörnyen balesetveszélyes, ugyanez van a szabadon engedéssel is.

Fogj a kezedben egy hosszabb kötelez, ha gond van azt el tudod engedni, de ha odakötöd akkor minhármótokat veszélybe sodorhatod akár azzal is hogy egyikük komolyabban megijed valamitől.

2019. máj. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább megnevelném a kisbérit. Menj ki vele egyedül, mert vezetéklóval baromira balesetveszélyes, főleg ha nem vagy gyakorlott. Egy ismerősöm így törte össze magát, pedig nem kezdő lovas. Megindult fullgaloppba a két ló és nem tudta lekezelni, ráadásul közúthoz közel, szóval az se volt nagyon opció, hogy elengedje a vezetéklovat .


Szóval arra feküdnék rá, hogy a pónit vagy bezárod vagy hagyod magának a karámban rohangálni. A kisbérivel meg lejátszod a hisztijét, mert minél inkább ráhagyod annál rosszabb lesz. Bízzon meg benned annyira, hogy ne vergődjön a "csapat" után.

2019. máj. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Sssaszem ***** válasza:
23%
Goldival is így voltunk, te sem vagy ezzel egyedül. A lovam eleinte végig trágyázott vagy 6-8-szor kakilt, nagyon ideges volt. Aztán szépen fokozatosan megnyugodott. Pár hete eltudtuk érni, hogy nem kell félnie egyedül. Te is szépen fokozatosan szoktasd ki a lovadat, hogy egyedül vagy kint vele. Vigyél magaddal jutifalatot, ha jól viselkedik, akkor kapjon. Jutalmazd simogatással, hogy érezze a pozitív megerősítést. Jól csinált valamit.
2019. máj. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm megprobalom hozzá szoktatni hátha sikerül bár nagyon oda meg vissza vannak egymásért. Az egyik egyszer elszökött, ugy hogy kint voltunk a pályán kívül, de nem ment el a másik lótól. Ha akarom kivinni a kisbéri egyből fordul vissza es akar visszarohanni a shetyhez
2019. máj. 30. 17:25
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
És ilyenkor miért is nem rángatod meg úgy istenesen? Figyelj, 600 kiló nem játék. Szóval le kell vele ezt játszani, mert ez valahol tiszteletlenség veled szemben.
2019. máj. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen tudom. De hiába rángatom, egyszer már el is húzott elég csúnyán megégetett. Tudom h tiszteletlenség sőt már több is. Amúgy nagyon okos ló, párszor még el játsza es remelem mar megtanulja.
2019. máj. 30. 18:53
 10/11 A kérdező kommentje:
Még nem voltam kint vele sokat! Szóval ez még csak a kezdet, de gondoltam megkerdezem hogy még hogyan tudnám megjobban megtanitani rá.de mar azt sikerült elerni h egy kicsit követ,oda jön hozzám stb
2019. máj. 30. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!