Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vettünk egy ügetőt, akiről...

Vettünk egy ügetőt, akiről utólag kiderült, hogy galoppon futott. Lovassal a hátán folyton rohan. Tudna tanácsot adni valaki?

Figyelt kérdés

Szóval van egy kis ügetőm, aki földről egy angyal, hót nyugis és szerencsére az idegrendszerével sincs baj. Ahogy felül rá az ember elkezd rohanni. Nem szeretem tépni a száját, mert mindentől függetlenül nagyon érzékeny neki, ahogy az oldala is. Nagyon sokat megyek vele lépésben, hogy megynugodjon, de gyakran sikertelenül. Ahogy engedek a száron elkezdi a rohanást. Utólag megtudtam, hogy régebben sokat bántották és galoppon is futott. Innen lehet ez a lovas alatti stressz valszeg. Megpróbáltam csomózott kötőfékkel lovagolni, a felvételekre jobban reagál, mint zablával, de ezzel is rohan. A napokban rendeltem neki egy kétszer tört olív zablát réz bevonattal, mert azt olvastam, hogy ezzel könnyebben ellazul és jobb a szájának. Emellett a megállással is rengeteg probléma van. Már sikrül megállítanom, de egyfolytában menne.

Valakinek ötlete?

(A köröket lovaglás nem megy, mert ahogy kijön a körből sietne tovább)



2019. máj. 31. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a kör jó megoldás. Utálják :D Nem baj ha sietne tovább, menj még egy kört. Mihelyst elkezd rohanni, kör. Előtte szépen lefutószáraznám, lefárasztanám és szépen lassan megtanulná hogy nyugodt maradhat.
2019. máj. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is jártam egy ideig egy rohanós ügetőhöz, akit szintén bántottak amíg versenyzett. Idő kellett hozzá míg megszokott, és tudott alattam szépen dolgozni, nem rohanva. A körözés jó megoldás, bár nálam nem szerette és egy idő után bekattant tőle, magától elkezdett körözni ott ahol nem kértem, így egymást szívattuk, így inkább testsúllyal próbáltam meg lassítani. Ahogy elkezdett rohanni beleültem a hátába, amikor lassított könnyítettem. Illetve ügetőknél nagyon fontos, hogy beszélj mindig a lóhoz, dicsérd ha valamit jól csinál. Amikor a pályán vannak a sulky előtt akkor a száron kívül nincs semmilyen kontaktjuk a hajtóval, csak a szavak, arra figyelnek.
2019. máj. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet jobban járnátok, ha hívnál egy szakértőt hozzá. A versenylovakból nagyon nehéz kinevelni a múltjukat sajnos.
2019. máj. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
47%
Heh. Ez elég ellentmondásos. Egy ugeto nem jöhet le galopprol🙃
2019. júl. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia, én is ebben a tudatban voltam, de akárki jött hozzá meglátogatni eddig és ismerte régről mind a galoppot mondta.

Tudom, hogy irreális, de pl. a vágtája nem éppen hasonlít egy átlag ügető vágtájához.

De lényegtelen, hogy honnan jött. Sajnos a múltban sokat bántották és hajtották, így rohan és nagyon lassan megy a rehabilitáció, de engem is megtanít türelmesnek lenni.:)

2019. júl. 27. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!