Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan javítsam, ha movog a...

Hogyan javítsam, ha movog a lában könnyű ügetésben, illetve vágtában is?

Figyelt kérdés

Amikor tanultam lovagolni még vagy nem volt ilyen probléma, vagy az oktakó nem szólt érte, ügetésben, ezért nem "javult ki". Vágtázni pedig úgy tanítottak, hogy tanvágtában teljes lábbal öleljem körül a lovat, és "húzzam bele a nyeregbe magam" .

A jelenlegi probléma pedig az, hogy könnyű ügetésben (de tan-, könnyített- és vadászügetésben nem) mozog a lábam, előre-hátra "himbálózik". Vágtában pedig fel-le, a kengyelbe nem tudok "beletámaszkodni", belelépni (annyira, hogy ne hagyjam el). Hogyan tegyem szabaddá a lábamat térd alatt?



2019. jún. 7. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez kicsit fura

Marminr én is hasonló problémával küzdök, de nekem a tanugetes és a vágta okoz ilyen ‘labjarast’

Szerintem figyeld meg, hogy tanugetesben mit vsinalsz máshogy, mint vágtaban (nyilván a jármódon kivul😂) és próbáld meg vagtaban us azt, ha kivitelezhető


Most edzővel dolgozol?

2019. jún. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igazából annyit csinálok másképp (amennyire eddig figyeltem, érzékeltem), hogy a bokám tanügetésben+az említett többiben sokkal "lazább", mint pl. vágtában. Arra is gondoltam, hogy azért is lehet, mert nemrég lesérült a derekam, és hosszú ideig jött helyre, utána pedig annyira féltettem, hogy "bemerevítettem" az egész derekamat, de videón visszanézve a sérülés előtt is jelen volt a probléma, csak sokkal kevésbé, mint most.


Sajnos nem edzővel dolgozok, nincs a környéken elérhető távolságban

2019. jún. 7. 18:59
 3/12 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy elkeserítelek, de ez nagyon rossz tanács volt, ez a " teljes lábbal öleljem körül a lovat, és "húzzam bele a nyeregbe magam"

Minden lábas erőlködés kiemeli az ember fenekét a nyeregből, márpedig lovagolni a sejhajjal kell. Később peersze az iseljön, hogy az ember tudja úgy odatenni magát a kezdő lovas, hogy ülése megmarad. De egészen ritka alkalmaktól eltekintve nem cél sosem az, hogy a ló bordái recsegni kezdjenek.

2019. jún. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
igen, kezdem érezni, hogy elég rossz oktatóval tanultam, és főleg itt ütött ki (meg ki tudja, hány helyen még), de szeretném javítani :)
2019. jún. 7. 20:28
 5/12 anonim ***** válasza:

ehhez egy jó edző kell aki látja mi a gond. Lehet hogy hogy csak alapból rossz helyen tartod a lábad és ezért mozog. Vagy nem szórítasz rá ugy ahogy kellene. Valamit biztos rosszul csinálsz amit egy jó edző korigálna.


Egy bácsi majdnem eladta a lovát egy hasonló probléma miatt mert azt hitte hogy egyáltalán nincs érzéke a lovagláshoz. Csomó edző nem tudott segíteni neki. Végül a mi lovardánkban fejtette meg az oktató az icipici hibát. Túl elől volt a lába és amikor hátrébb húzta már nem járt össze vissza a lába. Tehát ezt egy edzőnek kéne látnia hogy segítsen.

2019. jún. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Amint lesz lehetőségem, keresek egyetk. A lábam nem valószínű, hogy elől van, viszont alacsony vagyok, és az univerzális nyeregben normális kengyelmérettem sem érem el teljesen a térdtámaszt. Az lehet esetleg gond? Ha rövidebb vagy hosszabb kenygellel próbálkoztam, akkor is fennállt ez a probléma
2019. jún. 7. 21:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor szoktátok lengetni a lábatokat, ha lendületből álltok fel könnyítéskor. Ilyenkor jó a kengyel nélküli könnyű ügetés, illetve amikor hajtod a lovat akkor zárjon a csizma, amikor leülsz,mert aki lenget hajlamos felálláskor csizmázni, ami helytelen. Meg sokat cseszegessen miatta az edződ, én is mindig szólok miatta.
2019. jún. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Szerintem amúgy szimplán csak érdemesebb lenne rövidebb kengyelt állítani, nekem is ezek voltak a problémáim, de amióta új edzőhöz kerültem, ő beállította nekem a megfelelő kengyelhosszt és megjavult az ülésem.

Vágtánál próbálj erősen térdből szorítani, a lábaidat pedig törekedj hátrafelé vinni. De a lábad valószínűlehg azért mozog fel-le, mert pattogsz.

Nekem végérvényesen akkor javult meg, mikor olyan lovon ültem, aki már nem tolerálta a láb mozgást, kalimpálást, stb, így muszáj volt összeszednem magam, ha fent akartam maradni.

2019. jún. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Gyakran találkozok olyannal, hogy felhúzzák a lábukat. Szerintem nálad is ez van a leírtak alapján. A legfontosabb, hogy szoríts. Ha valóban olyan problémád van, hogy kényszert érzel, hogy felhúzd a lábad, mert félsz a leeséstől (tegyük fel vágta közben), akkor engedd le a lábad. Próbáld meg taposni a kengyelt. Megoldás lehet, ha szólsz az edződnek. Ő biztosan tud segíteni. De pár éve nekem is mozgott a lábam, aztán beállt. Szerintem neked is be fog állni és hozzászoksz a mozgáshoz. Mióta vágtázol?
2019. aug. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jó pár éve vágtázok már, de most úgy néz ki, hogy azért lehet, mert alacsony termetemhez nagyon széles a ló, és mivel mások lovagolták régen, nagy az ülőfelület, így amikor vágtaugrásban kiemelkedek, a térdem is csúszik a térdtámaszon (jobban, mint kellene, hogy elérjem és ne essek ki, tehát részben a félelem is), ezért térdből nem tudom/nem merem elengedni magamat

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2019. aug. 26. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!