Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy vegyem fel a lábát a...

Hogy vegyem fel a lábát a lovamnak?

Figyelt kérdés
7 éves kanca nemrég vettük meg. Az előző helyén még feladta a labait, de itt már nem. Az elsőkét még úgy ahogy, de akkor is sunyít a hatsokat meg egyáltalán nem adja. Ha megprobalom akkor elfordul, kiveszi a kezemből, rúg mindent csinál. Nem tudom hogy vehetnem fel neki, kérlek ha tudtok segítsetek köszönöm

#köröm #PATA #ló #patafeladás
2019. jún. 8. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Ez bizalom kérdése, ha egy ló lába valakinek a hatalmába kerül, hogy úgy mondjam (ugye anno a ragadozó fogta meg a fogaival, hogy lassítsa), akkor kiszolgáltatott lesz. Elsőket adja, felveszed, leteszed, ügyes vagy, simogatás. Ezzel eljátszol 5-6x, utána hátsót végigsimítod, ügyes vagy, felveszed egy kicsit, ügyes vagy... Mintha csikót tanítanál. Erőszakot nem javaslom, de a rúgásért morogj kicsit, hogy nem szabad. Azért érezze, hogy ha nem is bízik még benned teljesen, azért vannak határok.
2019. jún. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen
2019. jún. 8. 20:46
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Tiszteletlen, bunkó és bizalmatlan. Jutalmazás jó ötlet, de a rúgásért egy "ejnye pacikám" nem elég, Ilyenkor nyugodtan üss vissza, legyél baromi határozott. Jelenleg most történik a lapleosztás, most dől el a rangsor. Ezeket a csatákat meg kell vívni és nyerni az elején, utána már jobb lesz minden. Nem szeretem bántani a lovat, de 5-600 kg nem játék, a ménesben se simogatják egymást a rangsor eldöntésekor.
2019. jún. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. jún. 9. 13:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyet csinál akkor vedd a kezedbe az irányítást (nem szétverni kell, de legyél határozott), mert próbálgatja hogy ki az “erősebb”.

Ezek mellett azonban építsd is vele a bizalmat, mert neki még idegen vagy és így könnyen lehet hogy “nem szívesen” adja a lábát. Sok földi munka segít pl.

2019. jún. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, holnaptól el is kezdek vele dolgozni
2019. jún. 9. 17:08
 7/9 A kérdező kommentje:
Tegnap már feladta a hatsokat iss, de csak úgy hogy kicsit megemeltem de nem akart rúgni
2019. jún. 25. 10:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy haladtok :) Sok lóval van így, hogy sok időbe kerül egy-egy ilyen egyszerűbb dolog, míg a komolyabb dolgokat simán csinálja. Ma én is végre eljutottam egy "kimegyünk a karámba, juhé, már az úton elrohanok" jellemű lónál, hogy csak megugrott, de idejében eszébe jutott, hogy a szaladgálás nem pozitívan értékelt ötlet..
2019. jún. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Örülök én is hogy igy haladunk. Remélem ti is gyorsan fogtok❤️
2019. jún. 25. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!