Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovas istállókban milyen...

A lovas istállókban milyen beosztások vannak? És lenne pár kérdésem (lent) Tapasztalt lovasok segítségét szeretném kérni, ha lehet?

Figyelt kérdés

( Már kutattam az insterneten is) Írok egy történetet és a lovas világban annyira nem vagyok benne. Gondolom az istállókban is vannak beosztások.Nem szeretnék hülyeségeket írni a történetbe ezért szeretnék kérdezni hogy jól tudom e ezeket meg kérdezni természetesen.

1. Istálló fiú. Nekik pontosan mi a feladatuk? (trágyázás, etetés, itatás, lovak kezelése ami alatt a lekefélést értem, meg a pata pucolást és stb.) Ezeken kívül még van valami?

2. Aki a tulajdonos alatt van egy fokkal neki mi a neve? Istállóvezető? Gondolom ő végzi az irányítást, beosztást, rendelést és még hasonlók.

Van még más beosztás?

3. Lovas szakkifejezések amit nagyon ritkán hall az ember aki nem lovas. (csutakolás, hóka, hám, zabla és stb ezeket ismerem.)

4. Lószerszám nevek. Tudom hogy ezekre rákereshetek a neten, de arra lennék kíváncsi hogy mondjuk egy egy ló szerszámot ti hogy hívtok, viccesen akár. (Hogy mondjuk például a pata pucolót más néven hívjátok, vagy akármit)

A történetem főként lovakról szól és elmentem egy lovardába a közelben hogy segítenének e nekem az anyaggyűjtésben, fizetem is volna érte, de nagyon bunkók voltak és elzavartak. Megértem hogy ha nincs rám idejük, de kedvesen is meg mondhatták volna. Esetleg ha van ötletetek ami ezek mellet fontos lehet, megköszönném ha leírnátok.



2019. jún. 14. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hol játszódik a sztori? Ha Magyarországon, akkor nincs nagy rétegződés. Itthon sajnos a lovász=mindenes. De ha rétegezni szeretnéd, akkor istálló fiú, aki etet, trágyáz, karámoz. A lovász (egy szakképzett) lovat ápol, futószáraz, lovagol, kocsit is tud hajtani. Aztán vannak az oktatók/edzők, akiknek a keze alá dolgoznak az előbbiek. Ahol sok ló van (50 felett), ott akadnak munkalovasok is, akik belovaglással, lovak tréningezésével, versenyzéssel foglalkoznak.
2019. jún. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Imádlak köszönöm. Kentucky-ban játszódik a történet.
2019. jún. 14. 20:15
 3/7 anonim ***** válasza:
A szakszavakból, felszerlésekből, "szlengekből" viszonylag sok van. Ha üzenetben (vagy akár itt) megírod, hogy a lovak körüli élet melyik részéhez (ápolás, lovaglás, stb.) gyűjtesz kifejezéseket, mozzanatokat, nagyon szívesen segítek.
2019. jún. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen stílusban lovagolnál majd? Angol vagy western?
2019. jún. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy tipikus romantikus történetet írok. Ahogy írom úgy változnak a gondolataim a sztorival kapcsolatosan. De a eddig a kigondolás: (A lány (23) és annak családja egy hatalmas farmot vezet ahol sérült lovakkal foglalkoznak.) A szomszédos farm tulajdonosának fivére a nyára a családjával leköltöznek hozzájuk. A fiúk (29) (még nincs neve) egy rock banda énekese és most van túl a válásán (a gyerekkori szerelmét vette el, de a nő megcsalta a legjobb barátjával és kisemmizte) Elég rossz időszakon megy keresztül, alkohol és dühkezelési problémái vannak. Épp emiatt jöttek Kentuckyba a semmi közepére, hogy ne legyen szem előtt, ne ismerje senki. A lányt pedig a lovakon kívül más nem érdekel. Neki is volt egy rossz kapcsolata ami megsebezte, de ez titok. A férfi pedig eldönti, hogy soha többé nem lesz szerelmes és csak akkor kerül közelebb egy nőhöz, ha szexről van szó. Rögtön az elején már a férfi vonzódni kezd a lányhoz, tetszik neki és ezt tudtára is adja, de a lány folyamatosan elutasítja és ettől még jobban tetszik neki. Mimnél több időt töltenek együtt annál közelebb kerülnek egymáshoz, barátok lesznek és a férfi lassacskán rájön hogy ez a lány nem csak a lovakat, de őt is rendbe hozza. Meggyógyítja. Rengeteg ötletem van hozzá még, de úgy is ahogy írom úgy alakulnak majd a dolgok.


( Azon is gondolkodtam hogy szeretőt csinálok belőlük. A lány se akar kapcsolatot, szereli viszonyt. Így megegyeznek hogy titokban legyenek szeretők, ő megadja a férfinak amire vágyik a férfi pedig neki. És később ebből lesznek érzelmek ahogy jobban megismerik egymást.)

2019. jún. 15. 21:23
 6/7 A kérdező kommentje:
szerelmi*
2019. jún. 15. 21:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Tetszik az ötleted, sok dolgot ki tudsz belőle hozni :)

Ha szakszavak érdekelnek, írj rám privátban milyen témakörben, szívesen segítek. Én is írok sztorit, de nem ilyen típusút. Minden esetre nagyon tetszik :)

2020. ápr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!