Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanítsam meg a lovat,...

Hogyan tanítsam meg a lovat, hogy odaálljon a fellépő mellé?

Figyelt kérdés

Egyre többször látok olyan videókat, amikben a lovas feláll a fellépőre és a lova odasétál mellé, így a lovas kényelmesen fel tud szállni. Rájöttem hogy ez nagyon hasznos tud lenni.

Viszont én hogy tudnám ezt megtanítani a lovamnak? Vagy az egyszerűbb verziót, amikor én vezetem oda a lovat, de egy két érintéssel (pl. a farán a pálcával) beigazodik a fellépő mellé.


Valaki le tudnád írni a tanítás lépéseit vagy esetleg linkelni egy oldalt, stb.


2019. jún. 17. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Sok türelem és jutalmazás. Amúgy én úgy csinálom, hogy megállítom a lovat, aztán mellé teszem a fellépőt és még is van oldva. Nálunk ilyen nagyobb sámliszerűség van.
2019. jún. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez egy lovardai lovaglásnál működik is, de terpen egy óriási követ nem tudok a ló mellé cipelni, ha arról szeretnék felszállni. Egyszerűbb ha a ló jön oda :D
2019. jún. 18. 11:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kötőfékkel, nyereg nélkül csinálj belőle játékot. Kb odavezeted, felállsz, beigazgatod, valami vezényszó esetleg, hogy összekösse, ha sikerül, lapogasd a hátát (a'la felszállás), és egy jutalomfalat. Eleget játszod, leesik ám az érme, hogy nulla munkáért kaját meg dicséretet kap..
2019. jún. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha odavezetem a lovam egy kő mellé, akkor ott marad. Inkább azt tanítsd meg neki, hogy nyugodtan megálljon, ne induljon el, hanem várja meg, míg felülsz stb.
2019. jún. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A tanácsot is kedves utolsó, de nem erre irányult a kérdés.

Tökéletesen megáll a kő mellett, ha kell. Én most azt szeretném megtanítani neki, hogy magától odaálljon és beigazodjon.

2019. jún. 20. 16:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne egyben gondolkodj a feladaton, az elemeit kell megtanítani neki.Jöjjön oda hívásra és magad felé is tudd elmozgatni a vállát és a farát is. Ezt így távoktatásban nehéz átadni, kérj segítséget hozzáértőtől, aki személyesen tud eljönni hozzátok.
2019. jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!