Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a fehér ló milyen fajta?

Ez a fehér ló milyen fajta?

Figyelt kérdés

Valaki meg tudná mondani, tippelni, hogy ez milyen ló? Annyira helyes :)


(A német készítésű Grimm mesék sorozatban szerepelt, A Hamupipőke második felében, ha valaki tüzetesebben vagy mozgás közben is szeretné látni)


[link]


Köszönöm szépen



2019. jún. 18. 13:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Ez a ló szürke.
2019. jún. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

A lovas szaknyelvben nem létezik fehér szín, a "fehér ló" általában szürke (ha nem, akkor pl. albínó)


A kép alapján nem tudom sajnos belőni :(

2019. jún. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok szakmabéli, így nem értek hozzá
2019. jún. 18. 16:47
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Most komolyan képesek vagytok csak azért választ írni, hogy megmondjátok, hogy nem fehér hanem szürke? Igen, szürkének mondják, de egy átlagember aki nem ért a lovakhoz fehérnek mondja. Ránéz, és fehér ló, ezen nem értem mit kell kukacoskodni.


Sajnos nem tudom megmondani milyen fajta, de tényleg szép formás kis lovacska.

2019. jún. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Talán lipicai, színben legalábbis passzol, ebből a fajtából láttam már ennyire egységesen "fehér" elegáns lovat, de annyira sajnos én sem értek hozzá, hogy egy kép alapján megtudjam mondani.

Mindenesetre szerintem gyönyörű a lipicai:

https://www.youtube.com/watch?v=gogIZALj7WY

[link]

2019. jún. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valami spanyol lesz, azt igen szeretik a filmesek a járása miatt. Vagy valami jól sikerült keverék :) Sokszor csak a szín számít, vagy hogy meg tudjon csinálni valami jelenetet. Tőlünk is kértek már kölcsön lovat (fekete legyen, mert az van leírva a forgatókönyvben), és semmi dolga nem volt, csak legelnie kellett. Megoldotta ügyesen :D
2019. jún. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Nemtudom, én valami arab-féleségre tippelnék, de nem jó a szög, nehéz megmondani.
2019. jún. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Egy csepp arab és lipicai sincs ebbe a lóba. Mind két fajnak meg van a fej formája (kos/csukafej) és test alakban is nagyon eltérő. Spanyol vagy tenessee walking horse lesz.


A másik a szin. Igen is van fehér ló eddig csak angol telívér fajtában fogadják el. Egy gén módosulás következtében jött létre a fehér szín. Lényegében a bőr nem pigmentált és e miatt rózsaszín maradt de a szeme ugyan úgy barna (tehát nem kék és igy nem albínó). Tehát mint fehér szín már létezik de magyaro. nincs ilyen ló csak a tarkák (nem barna-szürke tarka hanem pej-fehér tarka(a tarka lovak bőrszine is rózsaszín)) szürkének azt a fehér szőrzetű lovat hívjuk amelyiknek a szőr alatt kékes,szürke árnyalatú a bőre (ezért is szürke).

Ha már lovagolunk és főként osztjuk az észt akkor járjunk.utána a dolgoknak! Elméletben is képezzük magunkat ne csak löttyögjünk a ló hátán!!

2019. jún. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves Előző!

Tehát ha véletlenségből nem ismernénk fel egy nem jó szögből fotózott(mármint nem jól felismerhető szögből) lovat, akkor már lötyögünk a ló hátát?🙄

2019. jún. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem, félre értés ne essen.. Nem mindenki ért a fajtákhoz, szín genetikához stb de attól lehet tudatos, jó lovas csak azt mondom ne állítson olyan kijelentést hogy x vagy y fajta biztosan.. Vagy hogy ilyen vagy olyan szín nincs..

Én annak a híve vagyok hogy elméletben is képezni kell a lovasnak magát ahoz hogy tényleg lovaglás legyen a lovaglás ne csak körbe körbe vonatozás.. Sajnos egyre több erre a tapasztalat és azért is fontos (szerintem) az elméleti önképzés.

2019. jún. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!