Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen feladatokat adnátok...

Milyen feladatokat adnátok egy kezdő lovasnak?

Figyelt kérdés

Amit róla tudni kell: Egész ügyes. A könnyű ügetés szépen megy neki, csak kissé előre dől meg a lábát kicsit előre tolja. A tanügetése meg a munkavágtája még pattogós. ( A vágtát nem velem vette, én csak megnéztem, hogy megy neki. A beugratás is lassabban megy) Menet közben kicsit lassan tud rövidebb szárakat venni, de ez nem vészes. Másik lovon nincs lehetősége lovagolni, de a mostani nagyon jámbor, csak az ügesése kicsit sietős.


Ezeket nem azért írtam, hogy valaki beszóljon. Nekem is van elképzelésem a feladatokat illetően, csak hátha tud valaki olyat, ami nekem új, vagy csak nem jutott eszembe.



2019. jún. 26. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Nem értek hozzá, szóval... felszántatnám vele a kertet (úgy 15m*10m-es területről lenne szó, ha a lucerna újravetését is tervezem..., akkor úgy kétszer ennyi területről lenne szó durván)

Az összeget pedig majd megbeszélnénk helyben.

2019. jún. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Tedd vissza futószárra, hogy az ülése stabilabb legyen. Sok kengyel nélkül munka tanügetésben, vágtában természetesen futószáron, amíg pattog. Vágtabeugratást is gyakorolja futószáron. Mivel nem fix az ülése jó eséllyel kapaszkodik a szárba. A könnyű ügetést is javítsd ki, kérd hátrébb a vállát, lábát. Szintén kérheted tőle futószáron a könnyű ügetést szárfogás nélkül. Ne kézből húzza magát és ne is lengesse a lábát. Ügyelj a helyes segítségadásokra. Pl akkor zárjon a csizma amikor leül. Kétpontos könnyű ülést gyakoroltass futószáron szárfogás nélkül lépésben, ügetésben az egyensúly miatt és hogy erősödjön a lába. Sarkára, befordított lábfejre külön figyelj oda.


Szabadon lovagláskor félfelvétel alkalmazása, ha rohan a ló hogyan mozgassa át a zablát, hogyan lassítsa úgy, hogy ne essen vissza. Sok hajlítás, szlalom, patanyomfigurák, hogy az irányítással is képben legyen. Ezt akkor érdemes, ha már fix az ülése,nem pattog. Ne csak a kezét a lábát is használja.


Szóval van mit csinálni,de jobb lenne ha egy szakképzett edző foglalkozna vele, de legalább van igény a javulásra.

2019. jún. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második válaszolónak az összeszedett, igényes választ!
2019. jún. 28. 19:17
 4/4 anonim ***** válasza:
46%
futószáron tanügetés kengyel és szárfogás nélkül karkörzéssel, igy sokkal lazább lesz majd a dereka és megtud majd ülni pattogás nélkül a nyeregben
2019. júl. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!