Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom gyorsítani/lassít...

Hogyan tudom gyorsítani/lassítani az ügetést és a vágtát? És hogyan nyújtom a lépéseket, vagy csökkentem?

Figyelt kérdés

Most fogok ujra lovagolni menni, már kb. 2 és fél éve nem voltam és ezekre nem emlékszem.

Valaki lécci irja le mert nem. akarom hogy hülyének nézzen az oktató hogy 2 év lovaglás után ezeket nem tudom akkor is ha sok volt a kihagyás.


Az értelmes válaszokat előre köszönöm



2019. jún. 27. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
A lábaiddal és a szárral ill. testtartással is dolgozol.
2019. jún. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké, de mégis hogyan? Nem tudom ezmire vinatkozik kedves első. Kérlek fejcsd ki bővebben
2019. jún. 27. 19:19
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké, de mégis hogyan? Nem tudom ezmire vinatkozik kedves első. Kérlek fejcsd ki bővebben oke
2019. jún. 27. 19:20
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké, de mégis hogyan? Nem tudom ezmire vinatkozik kedves első. Kérlek fejcsd ki bővebben kérlek.
2019. jún. 27. 19:20
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Sarkantyú és/vagy lovaglópálca.
2019. jún. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Rövidítés: hajt a csizma de közben a szárral meg lassítod ( enyhén magad fele húzod a szárat, esetleg egy picit megmozgatod jobbra-balra ha nem reagál a sima szárhúzásra)

Nyújtás: a szárat csak megtartod, a csizmával meg hajtod előre

2019. jún. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
2 év kihagyás után nálam futószáron kezdenél 1-2 alkalommal, míg visszarázódsz. Amúgy egyáltalán nem ciki ezeket megkérdezni az oktatótól, hiszen ezért van. Jobb szeretem azt, aki kérdez, mielőtt partizán akcióba kezd a ló hátán,mert a ló se tudja, hogy mi van, te is bizonytalan vagy, aztán az senkinek se jó. Amúgy félfelvétellel tudsz lassítani, fokozni pedig aktívabb csizma, esetleg egy kis pálcatámogatással.
2019. jún. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Valószinüleg én is futószáron kezdek, de azt beszéltem az oktatóval, hogy futószáron megnézi mit tudok aztán lessz ami lessz.

2019. jún. 28. 10:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kell ráparázni, hidd el így jó lesz. Kérdezni sose gáz, pl akkor is lehet, ha valamiben nem vagy biztos. Egy normális oktató válaszol mindenre, ha kell többször elmagyarázza.
2019. jún. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha alkalmas rá a mobilod, akkor dupla sebességgel, vagy feles sebességgel kell lejátszani az ügetést vagy vágtát. Problem solved.
2019. aug. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!