Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lenne igény bács kiskun megye...

Lenne igény bács kiskun megye és pest megye határában lovaglásra esetleg bértartásra?

Figyelt kérdés
Saját lovaim illetve helyem van, csak a környékben itt mindenki lovat tart. Gondolkoztam hogy bele vágok egy kis lovarda üzemeltetésébe csak nem tudom megérné-e. Szerintetek? Pestről van közvetlen busz járat 1óra az ideje, viszont pesten is rengeteg lovarda van. Szívesen felveszem azzal a kapcsolatot akit akár most érdekelne is.
2019. jún. 30. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, felétek mennyire telített a piac, de nálunk (dél-pesti agglomeráció) rettenetesen, kb lovarda nyílt lovarda hátán az elmúlt 10 évben. Ha nálad is ez a helyzet, akkor nem hiszem, hogy megéri, mert vagy nagyon le kéne nyomnod az árakat, hogy hozzád menjenek és akkor nem élsz meg vagy valami nagyon-nagyon vonzó helyet kell összehoznod, ami meg rengeteg pénzbe kerülne.
2019. jún. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi Kelet-Pesten lakunk, csak a közvetlen környékünkön négy lovarda van, plusz a közeli agglomerációban is van egypár.
2019. jún. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nálunk lovarda nem sok van itt az emberek saját lovakat tartanak saját udvarban. Elég eltanyásodott részen élünk. Nem sok szomszédunk van azok is lovasok, szemköztünk is legelő. Csak emlékszem gyerek koromban (persze tudom lefolyt egy pár víz azóta:D) amikor lovazni akartam én sosem találtam helyet (bár nem itt laktam) most meg érdekes olyat nem találni aki pl. keres helyet. Akkoriban mindig saját helyre vágytam most meg hiányzik a társaság is ugye amire akkor az ember nem gondol :D nem meg gazdagodás céljából jött az ötlet mert van állásom amire nincs panaszom, hanem egy kedvtelés mellette mondjuk "kellemest a hasznossal" alapon.
2019. júl. 1. 00:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha hivatalosan lovagoltatással szeretnél foglalkozni, akkor ugye tudod, hogy ahhoz szakirányú végzettség szükséges, illetve a lovaidat le kell vizsgáztatni, NÉBIHnél állattartó helyet bejelenteni, vállalkozást indítani, hogy számlaképes legyél.

Amúgy a bértartás jobban megéri, persze csak annyi lóval, amennyi ellátása nem okoz problémát, mert a normális lovászt meg kell fizetni.

2019. júl. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele igen :) már néztem ha úgy lenne melyik képzés a nekem megfelelő
2019. júl. 1. 09:48
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ha mindenki saját kuckóban tartja a lovait, akkor megint csak nem éri meg. Én vagyok az agglomerációs, itt nyilván van benne biznisz, hiszen egy lakótelepen, de még egy mini kertes lakóparkban/házban sem tarthatsz lovat, a pestieknek meg pláne ki kell járniuk ide, ha pacizni akarnak. De egy tanyaszerű helyen nem tudom, mennyire akarná valaki a saját otthonából máséba adni a lovát és fizetni is ezért (meg netán macerás lehet mindennap kijárni hozzád, ha pl nincs autója). Szerintem az lenne a járható út, ha néhány megbízható ismerősödnek megengednéd, hogy lovagoljanak nálad, de ezt se verd nagydobra, mert hivatalosan nem kérhetnél érte pénzt ebben a formában.
2019. júl. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel Pestről nem fognak órákat utazni hozzád, ezért 2 dologgal lehet kitűnni, aminek értelme is van. Vagy prémium minőségű oktatás/edzés vagy prémium minőségű tartási körülmények, esetleg mindkettő.
2019. júl. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!