Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon botladozik a lovam. A...

Nagyon botladozik a lovam. A hátsó lábával is néha bele lép az elsőkbe. Hogyan javítsak a lépésén?

Figyelt kérdés
Májusban vásároltam egy kancát. A patái el voltak hanyagolva. Nem volt nagy patája...inkább el volt kopva. Mi megpatkoltuk, de még így is várjuk, hogy nőjjön a patája, mert nincs sarka. Persze emeltünk valamennyit már a patkóval. Azért írom le, hátha köze van annak, hogy botlik a lovam. Főleg ügetésben botlik, néha lépésben is. Én úgy vettem észre, hogy a hátsó lábait használja főleg és az elejét úgy elhagyja. A hátuljával dolgozik főleg. Az eleje meg nulla. Van, hogy ügetésben és most pár napja vágtában is bele lép az első lábáiba a hátsóval. Hogyan lehetne javítani a mozgásán? Valami gyakorlat? Mert nem kellemes dolog arra várni, hogy mikor esik hasra. Előre köszönöm a válaszokat! Negatív kommentekkel kíméljetek.

2019. júl. 5. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyógykovácsot keressetek, vele nézessétek át a lábait.
2019. júl. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyéb fájdalomból ered valószínűleg, nem hoszem hogy a lábával lenne gond. Én a hátára tippelnék vagy a “derekára”, hogy ptt van valami gebasz.

Hívj csontkovácsot vagy gyógymasszőrt (pl. Arany Milla, ha jól tudom valami ilyesmivel foglalkozik) hozzá, aki helyrerakja, mert ez így tényleg nem lehet valami biztonságos és a lónak is fájdalmas lehet a lovaglás.

2019. júl. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A hátával nem hiszem, hogy van baj. Nincs ő terhelve.. Most lovagolom 1.5 hónapja, de semmi komoly munka. De ez a ló mióta nálunk van botlik. Előtte kb fél évig nem lovagolták.Esetleg előttem volt a ló 3 hónapig egy edzőnél kiképzésen. Ha ott nem történt valami. Meg még így kívülről nem látszik rajta semmi, még küllemi bírálaton volt. 1. osztályú ló.Igazából van egy kis tehén állása is. Ennek van köze? Meg pl. a hátsó bokáit össze üti.
2019. júl. 5. 12:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A pata növekedésével változik a járás, a lépéshossz. A körmölés-patkolás komoly feladat, és rendszeresen el kell végezni. Májusban volt utoljára körmölve? Mert akkor már amúgy is ideje van.
2019. júl. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Május utolsó napján lett patkolva. Annyira pici, el kopott a patája, hogy talán most lett neki "normális nagyságú". Meg tegnap lett újra patkolva. Én úgy érzem,h egyszerűen csak nem akar az elejével dolgozni. Lusta. A hátuljával meg túl előretlejeseket lép, az elejével meg alig.... Vagy mi oka lehet még?
2019. júl. 5. 14:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Pl. Cavalettivel lehet tornáztatni, botladozhat attól is, ha ütem alatt megy. Van nálunk egy iskolaló, ha nincs rendesen összelovagolva, akkor sokat botlik.
2019. júl. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél rá pataharangot hogy ne sértse meg magát.

Illetve lovaglásnál tartsd meg a szárakat és hajtsd bele a lovat rendesen hogy az elejével is dolgozzon.

2019. júl. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Hasznossak számomra! :)
2019. júl. 5. 17:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Járóiskola sokat segíthet, hogy figyeljen a lábaira és emelje az elejét, tudod az elején egy rúddal aztán fokozatosan többet egymás után, lehet négyszöget csinálni és azon átlovagolni minden irányból, főleg a sarkoknál. Ügyelj arra, hogy bemelegítésnek sokat sétáljatok, hogy ellazúljon. Figyelj arra, hogy ne vidd túlzásba a rúdakat és akkor menni fog.
2019. júl. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. júl. 16. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!