Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen hevedert vegyek?...

Milyen hevedert vegyek? Neoprén törte már fel a lovatokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy lovam és jelenleg fouganza hevedert használok, de nagyon töri hevederhelyen ezért most mindenképp másikat szeretnék, de milyen anyagút vegyek? Neoprént néztem, meg mondták, hogy jó, volt esetleg valaki akinek a lovát az törte fel? Szőrös kizárva!
2019. júl. 6. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Hallottam már róla, hogy tört fel lovat. Ettől függetlenül jók, úgyhogy szerintem próbáld meg először azt.

Ha semmi se jó akkor pedig anatómiai bőr hevedert ajánlok a magasabb kategóriákból (pl.: 20.000+ Prestige). Valamit máshogy csinálhatnak, nem csak a márkát fizeted meg a legtöbb esetben, mert nagyon ritka velük az irritáció.


Érdemes figyelni ezekre is:

-jó nyergelés

-bőr hevederek rendszeres ápolása, hogy ne legyen kemény

-jó minőségű legyen a heveder (pl. lehetőleg ne a legolcsóbb bőr, mert azok gyakran szakszerű ápolás mellett is kő kemények)

-a heveder rendszeres tisztítása (főleg szőrmésbél, de bőrnél is ugyanolyan fontos)

-a hevederhely precíz tisztítása lovaglás előtt


Szerintem anatómia kialakítása mindenképp legyen a hevedernek, ha érzékeny a lovad.

+tipp: Vannak, akik a hintőporra esküsznek. Keveset szórnak a (tiszta!) hevederre lovaglás előtt. Én nem próbáltam és azt se tudom hogy van-e valami hátulütője,úgyhogy előtte mindenképpen nézz utána :)

2019. júl. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, sokat segítettél! :)
2019. júl. 6. 22:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Zsinorheveder.
2019. júl. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igen a zsinórra is sokan esküsznek, de vigyázz! A ma kaphatóak már nem olyan jók mint a régiek. Keresgélj a régiek után pl. vásárokban, ha e mellett döntesz :)

2019. júl. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, vettem egy neoprént és egyelőre úgy néz ki bevállt :)
2019. júl. 16. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!