Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sárlás alatt hányszor érdemes...

Sárlás alatt hányszor érdemes fedeztetni?

Figyelt kérdés

A sárlás során kb hányszor veszi fel a mént a kanca? Ha minden nap, amikor felveszi fedeztetik, az hány alkalom lehet? 3-4-5? Kinek mik a tapasztalatai?

Ha jól tájékozott vagyok, elég lenne 2 naponta fedeztetni a sperma életképessége miatt. De a tuti kedvéért érdemes akár naponta is?



2019. júl. 7. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem a hányszor, hanem a mikor a kérdés. Keress egy hozzáértőt.
2019. júl. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs ménem, szóval én magam nem tudnám fedeztetni. Kinéztem egy mént a kancámra (fedmén, nem zugmén), és azt mondták, amíg felveszi, addig fedeztetik. De szakirodalom szerint elegendő lenne 2 naponta, amíg felveszi a mént. De a kanca kb hány napig veszi fel a mént? Költségszámoláshoz is jól jönne ez az infó, mert a panzióztatás sem olcsó.
2019. júl. 7. 15:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egyik kancám általában 4-5 napig sárlott, a másik 12 napig. Mi a sárlás 3. és 5. napján fedeztettünk, vagy tovább 2 naponta, amíg felvette a mént. Amúgy egyetlen egy fedeztetés is elég, ha a megfelelő időpontban történik, csak a megfelelő időpontot nehéz eltalálni.
2019. júl. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Allatorvossal kell konzultalni, megultrahangozza a lovat, abbol kb napra pontosan meg tudja mondani, mikor kell osszetenni a mennel. Nalunk most 3 kanca lett fedeztetve: az egyik mestersegesen, egyszer lett neki betoltve a sperma, es nem sarlott vissza. A masik termeszetesen lett fedeztetve, egyetlen egyszer lett raugratva a men, es o se sarlott vissza. A harmadik meg a mennel van.

Kizarolag csak az idozites szamit.

2019. júl. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infókat! Sokat segítettek! :)
2019. júl. 8. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!