Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vettem egy pàlyáról hozott...

Vettem egy pàlyáról hozott mént. Mennyi idő míg megszokja a hobbi életet?

Figyelt kérdés

3éves paciról van szó, eladása oka, hogy rosszul teljesített. Még nem kezdtem átlovagolni várom, hogy kicsit megnyugodjon. Az átlovaglásához azért kértem már szakképzett segítséget biztosra szeretnék menni, jövőhéten lesz megkezdve vele először a földről a munka. A gondom jelenleg az, ha kihozom a boxból törtet előre tipikusan mint a felvezetésnél. Ha beviszem a boxba (ez az eddigi első nagyobb problémám) csukom be az ajtót és neki feszül, azt csináltam hogy felemeltem a kezeim a magasba, hogy menjen hátrébb. Erre ő ugyan hátrébb ment de sunyít dobàlja a fejét (!)hátsó lábaival párosan rúgott. Szerintem nem boxba lett volna rám ágaskodik vagy nekem jön. Itt lenne egy kérdésem hogy ezt miért csinálta?! Két napja van nálam. Beszéltem már állatorvossal a herélés kapcsán, de ugye azt csak ősszel vállalják az orvosok. Ugye bár az előző helyén folyamatosan tréningben volt, itt meg most jövőhétig pihen. (Box + karám)

Mozgás, munkahiány lenne a baj?

Egyébként tök jó fej paci, de ha valami nem tetszik neki nem éppen elfogadhatóan reagál. Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben a helyemben, nyilván hogy ne sérüljetek? Mennyi idő kell neki hogy hozzá szokjon hogy itt nem napi 4vödör abrak van, nem kell helyben vágtázni ha vezetem és társai?

Nem félek tőle de azért nem esett jól ez a "box eset". Számítsak több ilyenre akár más formában? Vagy ki tudja?


2019. júl. 13. 23:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Legalább futószárazni kellene, mert mire elkezdik lovagolni, meg fog őrülni.
2019. júl. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A boxos eset kapcsán: azt hihette, hogy még akarod ütni, azért reagált így. Van egy rakás gyakorlat a ló bizalmának elnyerésére, nézz utána és kezdjétek el a legegyszerűbbekkel csinálni.
2019. júl. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
47%
Mozgasd, karámozd, az abrakot fokozatosan vedd vissza. A másik pedig hogy, mén próbálgatja magát. Szóval jól rángasd meg, ha hülye és dicsérd, ha jó. Lehet korábban bántották és félelemből reagált így. Én a helyedben ágaskodóval vezetném.
2019. júl. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!