Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam a pályán folyton húz...

A lovam a pályán folyton húz ki az egyik oldalon. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
haza fele) és olyankor navyon nehéz őt fordítani is, néha begyorsit, megfordul(na) ha hagynám, és folyton amikor ahhoz az oldalhoz érünk ezt csinálja. Már tényleg nemtudom mit csinálhatnék vele.. Ötletek?

2019. júl. 14. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát két ötletem van. Egyik, hogy azon a részen ahol kifelé húzna ne menj le a pályán teljesen, hanem vágd le azt a részt. A másik (ha pálcával lovagolsz), a külső kézben tartsd a pálcát nem kell ráütni, lehet elég, ha csak azon az oldalon van a pálca.
2019. júl. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam hogy mindig nagyobb körökben mentem ahhoz a feléhez folyamatosan, de amint közel értünk megint elkezdi. Pálcát majd még megprobalom köszönöm
2019. júl. 14. 21:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez vált be:

Elindultam a lóval ahhoz a részhez, ahol siet és amint éreztem hogy elkezdene rohanni (tehát már kezdi begyorsítani a lépést) elfordítottam és mentünk az ellenkező irányba, amíg le nem lassult/meg nem nyugodott.

Amikor lenyugodott akkor visszafordultam a “sietős rész” felé és amint elkezdett sietni megint megfordítottam. Ezt eljátszottam vele párszor.

A végére már nem sietett, mert tudta hogy ha arra megyünk az még nem jelenti azt hogy kimegyünk a pályáról csak arrafelé tartunk.

Amikor először elsétált a pálya széléig anélkül hogy sietne kimentem vele a pályárol és aznapra ennyi is volt a munka. Ez volt a jutalom azért hogy nem rohant a pálya szélére, a kapuhoz. Persze meg is dícsértem.


Párszor meg kellett ismételni és nem egy nap alatt jött rá, de mostmár nincs ilyen gondunk.


Nem szeretnélek kioktatni, nem tudok rólad semmit, de nem lehet hogy azért sietne kifelé, mert nem érzi magát jól a pályán? Pl.: fáj neki a lovaglás, mert például nem passzol a nyereg vagy fél hogy el kell szakadni a társaitól, esetleg unalmas neki bent a munka.

2019. júl. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Még az előző vagyok

Mielőtt ahhoz a részhez értek ahol húz már szedd össze a lovat, állítsd befelé vagy adj neki feladatokat.

Tehát ne akkor cselekedj, amikor már húz kifelé hanem előzd meg a baj.


Ez az előző módszerre nem vonatkozik. Ott pont az a lényeg, hogy akkor fordítsd amikor sietni kezd. Össze fogja közni hogy ha siet akkor csak távolabra kerül a céljától.

2019. júl. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt mindenképpen megfogadom. Egyépként heti háromszor minimum járok vele terepre úgyhogy nem hiszem hogy unja, akkor is elmegy a társa nélkül, a pálya meg közelebb van.
2019. júl. 15. 01:20
 6/7 anonim válasza:
Ugyan ezt csinálta az enyém is.Egyszer még a lábam is beakadt :"D nekem az vált be,hogy a mellkasára pöccintettem kicsit a pálcával,ha ezt csinálta. Most már nagyjából leszokott róla :)
2019. júl. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Okess köszönöm.
2019. júl. 16. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!