Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől köhöghet a lovam?

Mitől köhöghet a lovam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A lovam tegnap terepen az elején az ügetésnél köhögött 2t, utána semmi baja nem volt, szokásosan ment. Ma is lovagoltam, most a pályán, viszont egy olyan 15perc ügetés után megint köhögött, de már többet és utána megszakításokkal is még a végéig. Lépésben semmi. Nem tudom, hogy allergiás lehet e valamire, vagy megfázhatott? Most nyáron ridegben van, és múlthéten lehet nem tett jót neki az a lehülés. 1hétig pihent, mert nyaraltunk, tegnap ültem rajta először azóta, de nyaralás előtt sose köhögött. Nem tévesztem össze a prüszköléssel. Edzőmnek mondtam aki kb lehülyézett, hogy az én lovam fixen nem köhöghet, a férje azt mondta, hogy a por és pollen, semmi komoly. 9éves angol telivér. Orvost hívunk, ha holnapra nem javul. Valakinek volt már ilyen? Egyébként nem bágyadt, így tapintásrs nem melegebb meg semmi, szokásához hívően folyamatosan csak eszik, azzal sincs baj. Tél óta van nálam, úgyhogy visszamenőleg nem tudok semmit, hogy volt e allergiája vagy sem. Előző gazdája egy kupec, úh megkérdezni se tudom.
2019. júl. 16. 22:10
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ha más tünet nincs akkor a magas pollenkoncentráció vagy a por okozhat ilyet. De jól teszitek, ha megnézetitek, mert ha neadjisten’ egy kezdődő kehesség akkor könnyebb most kezelni, mint később szenvedni vele.
2019. júl. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!