Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meddig nőlnek a. Lovak? Mikor...

Meddig nőlnek a. Lovak? Mikor lehet megallapitani hogy kB mekkora lesz?

Figyelt kérdés
2019. júl. 20. 06:54
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Kb.2 évesen
2019. júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

A végső magasságát 2-3 évesen éri el, utána általában már csak max. pár centit nőnek.

A fejlődésük (szélesedés, csontosodás, stb.) azonban 5-6 éves korukig is eltart átlagban.

2019. júl. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Anyából, apából körübelülre meg lehet állapítani, ha fajtiszta (és nem az van, hogy póni nagylóval lett fedeztetve) akkor sincsenek fajon belül nagy eltérések. Például egy tisztavérű haflingi se lesz 170 cm marmagasságú. Ahogy egy tisztavérű magyar sportló se 140 cm marmagasságú.

Pontosan csak 3 éves korára lehet, de akkor is nőhet még centiket.

2019. júl. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A lovak addig nőlnek,amíg el nem érik a kifejlett méreteiket...:)

Én nem értek a lovakhoz,de szeretem őket...azt olvastam róluk,hogy fajtánként lehet eltérés a magasságukat illetően,és elméletileg a csődör és a kanca között is lehet magasság különbség.

A pónik között is van több fajta (egészen kicsik,és "közepesek"),és a nagyobb lófajták között is van,amelyik alig haladja meg egy magasabb póni magasságát,és van amelyikre utasszállítóval kell feljutni.:)

Láttam ún. törpelovat,ami gyakorlatilag egy kutya méreteivel rendelkezett (középmagas felnőtt kutya nagyságú volt).

...és láttam olyat is,aminek a marmagassága (vállmagasság) 170 cm fölött volt -ehhez jön még a feje,szóval elég nagyocska volt.:)

2019. júl. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Érdemes egy lovakkal foglalkozó könyvet a könyvtárból kikölcsönözni,abban általában a fajta-ismertetőben találsz a magasságról is adatokat.
2019. júl. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!