Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák tudják/emlékeznek a...

A macskák tudják/emlékeznek a "családi kötelékeikre"?

Figyelt kérdés
Ha egy macska nem kerül el az anyjától, hanem egy házban/lakásban él, akkor bennük megmarad az a kötelék, ami egy embernél? Utána tudják, hogy ők "anya és gyermeke", vagy már csak társként tekintenek egymásra?
2019. júl. 24. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában emlékeznek egymásra.de nem szülőnek gondolják az anyjukat szerintem.nagyon jó a memoriájuk.
2019. júl. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A macskák szorosan kötődnek egymáshoz, van családi kötelék, tudják és ápolják a kapcsolatot, de nem pont úgy működnek, mint az ember. Tehát tudják, hogy ki kicsoda, viszont pl ha ivarosak, akkor simán párzanak egymással.
2019. júl. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elején míg pici a cica tudja, hogy ki az anyja, de mikor nagyobb lesz szerintem már csak tarskent tekintenek egymásra.
2019. júl. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a sajátjaimon látom,hogy HA bent vannak,többnyire jobban kijönnek,mint a nem vérrokonok,de ha kint vannak kb mint 2 idegen cica.


Viszont érzelmeik/akaratuk így is van-tehát ugyanúgy van konfliktus is. Sőt nem ritka,hogy az anya domináns marad kölykeivel.

2019. júl. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Én láttam már anyacicát aki gyűlölte a felnőtt kölykét, de biztos lehet ez másként is.
2019. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A macskák territoriális állatok. Az anyamacska elzavarhatja a felnőtt kölykeit. De olyan ia van, hogy gendrációk óta egy helyen élnek, elvannak. Nem tudom mitől függ.
2019. júl. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%

Nálam úgy volt, hogy az anyacica egy idő után közömbössé vált a kölykével szemben. Nem utálta, de nem is különösen szerette. Eltűrte inkább csak.

A kölyke viszont láthatóan nagyon szerette őt, állandóan a társaságát kereste, mellette megnyugodott. Bár ő egyke volt az alomban, nem voltak testvérei, talán ez is közre játszhatott benne.

2019. júl. 26. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!