Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska átköltöztetése másik...

Macska átköltöztetése másik városba, udvarra hogyan?

Figyelt kérdés

Nagykorú lettem, lett munkahelyem és elköltöztem a családi házból. A család állatai eleinte otthon maradtak, de mivel nem bánnak velük jól, így a kutyát sikerült elhoznom. Van még ott 2 fiú macska. A két macskával se bánnak jól, mert össze-vissza vannak etetve és nincs velük foglalkozva.

Hogyan tudnám őket elhozni úgy, hogy megszokják az itteni helyet? Eleinte még tudnám lakásban tartani, de nem sokáig szeretném, mert mindig kinti cicák voltak és ott érzik jól magukat. Régen folyton jelöltek a lakásban ezért lettek kinti cicák. Kintiként pedig később ivartalanítva lettek.

A kutyának tervezek majd egy nagy boxot csinálni, ahová be lehetne majd csukni egy kis időre, mikor a cicákat kiszoktatom. Arra is gondoltam, hogy kijárósak is lehetnének a macskák és éjszaka bent lennének, napközben meg kint. Nem lakunk forgalmas helyen, max a verekedéstől félteném őket.



2019. júl. 28. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
18%
Az én macskám is kinti volt, aztán amikor felnőttem, rájöttem, hogy az nem állapot, hogy levadássza a madarakat és gyíkokat a kertben. Ezért a lakásban van már 2 éve, és jól van, nem frusztrált, tök nyugodt. Nekem fontosabb volt a védett állatok élete, mint a macskám jóléte. De te tudod... Amúgy nem nagy cucc. Bezárod a kutyát, a macskákat meg kiengeded...
2019. júl. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi is költöztünk cicákkal és semmi gond nem volt.

A lényeg, hogy amikor elhozod őket az új helyre, 10-14 napig ne engedd ki őket a lakásból. Ennyi kell, hogy nagyjából megszokjanak és oda menjenek vissza.

Először amikor kimennek, akkor egyesével szoktasd őket a kinti világhoz és csak a felügyeleted mellett!

Bár az is lehet, hogy miután ivartalanítva vannak, nem is akarnak majd kimenni, akkor meg nem kell erőltetni. Nekünk a cicák csak akkor vannak kint a kertben, ha mi is kint vagyunk, utána szépen jönnek be ők is. Télen a hidegben, hóban, latyakban meg semmi keresnivalójuk nincs nekik sem kint. A spriccelés az ivartalanítással általában megszűnik, vagy ha elő is fordul, annak semmi szaga nincs, tehát kezelhető. Az enyémek pl. azóta soha nem spriccelnek, pedig eltelt 13 év.

2019. júl. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is legalább 2 hét legyen amíg csak bentiek a cicák. Legjobb egy szobával kezdeni az ismerkedést. Nálunk ez a háló-fürdőszoba volt - 3 éve költöztem 2 macskával. Kb 1 hètig csak itt voltak, de majd úgyis látod, ha már kezdenek érdeklődni az iránt, hogy mi van az ajtón túl. Ajtó mindig résnyire nyitva, hogy ha esetleg túl sok lenne nekik az infó, visszatérhessenek az ismert, biztonságosnak érzett -mi esetünkben háló- szobába. Nekünk elég nagy az udvar, szintén kinyitottam az ajtót, nyitva hagytam. Figyeltem a macskákat.

Az enyémek kijárósak. Jó időben leginkább a teraszon sütkéreznek vagy hűsölnek, télen meg az orruk hegyét se dugják ki. Jó, ha minden nap fix időben van etetés, így akkor mindig tuti otthon lesznek. Nálunk éjjel nincs mászkálás, vacsorára bent vannk és be is vannak csukva reggelig.

2019. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!