Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Le fog nyugodni a macskám...

Le fog nyugodni a macskám vagy mindig ilyen marad?

Figyelt kérdés

Nagyon eleven és játékos, amivel semmi gond nincs, nagyon szeretem, de egy igazi szemétláda! Szó szerint. Tudja, hogy nem szabad felmennie, de direkt felmegy, úgy, hogy közben oldalra fordítva közeledik felém, hogy nagynak tűnjön. A másik meg hogy állandóan harapdál és karmol, de nagyon erősen. Most az előbb is ülök az asztalnál, a macska persze fenn van, közelít, a kezem az asztalon, beleharap aztán gyorsan hátrál párat, megint hirtelen beleharap, gyorsan megint vissza és így tovább. És csak várja a reakciót, hogy mikor lesz lecseszve. A függönyöket is mind leszaggatta.

Lehet ezt nevelni? Felnőttkorában nyugodtabb lehet? Merthogy még csak kb fél éves.



2019. júl. 30. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Meglehet nevelni, de nem neked kéne, tekintve leírtakat,csak kíváncsiságból, hány éves vagy?
2019. júl. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtabb lesz, igen, de nem lesz kevésbé aktív.

Az enyémet kemény retorziókkal büntettem, ha konyhapultra/asztalra ment, annyit értem el vele, hogy akkor megy fel, ha nem látom. A nyomokat viszont észreveszem. Beletörődtem, ma már ráhagyom. A macska öntörvényű állat, nem fogod leszoktatni olyan dolgokról, amikről nem akar leszokni. A függönyöket az enyém szerencsére nem bántja, így nem tudom mit tehetnél ellene.

Nekem van egy vízipisztolyom, azzal "lövöm" le ha olyat csinál amit nem kéne, vagy hamar kell közbelépni de nem érnék oda időben. Gyakorlatilag a kezem meghosszabbítása :D (Szerintem, ha legközelebb az asztalnál ülsz, és a macs felmegy, ha kap egy kis vizet a képébe, legközelebb 3x is meggondolja hogy szemétkedjen e a jelenlétedben)


Sokszor személyiségfüggő is, hogy milyen a cica. Anyámé például a szekrények tetején szórakozott és a függönykarnisra is megoldotta a feljutást, rettentően hiperaktív volt. Kinti-benti macska lett belőle, mert rá kellett jönnie anyumnak, hogy egyszerűen kicsi neki a ház.

Az enyém legnagyobb bűne, hogy a konyhapulton mászkál éjszaka meg amikor senki nem figyeli, egyébként halál nyugodt. Ivartalan, ez is lehet hogy segített.

2019. júl. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet őket nevelni, de rengeteg türelem és kitartás kell. Amikor harap, koppints a szájára és mondd"nem szabad". De minden alkalommal. Tarts kéznél egy összecsavart újságot és ha karmol, kicsit üss rá, egy idő után elég, ha meghallja a papírzörgést. Jó megoldás még a spriccelés is. Az asztalra, pultra feljárkálás akkor maradt abba, mikor rájuk hagytam. ha lehet, már nem érdekes :)A virgoncsága valóban a korából is ered.
2019. júl. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok

A harapás nálunk akkor maradt abba amikor elkezdtem ignorálni. Rendszerint simogatás közben harapott. Nem azért, hogy hagyjam abba, csak játszani kezdett. Amint elkezdett fájdalmat okozni akár karommal, akár foggal, beszüntettem a simit és otthagytam, vagy elvettem a kezem és nem törődtem a bökdöséssel. Egy idő után megértette.

2019. júl. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás is sokat javit ezen az állapoton.

Fiú, vagy lány cica?

2019. júl. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lány cica, ivartalanítás majd 1 éves korában lesz mielőtt elkezdene tüzelni.


Az újságcsapást is kipróbáltam, de én csak mellé csaptam hangosat, a vízipisztoly jó ötlet, fél a víztől. Ahonnan távol akarom tartani citromos Clint használok, utálja az illatát.


Első: Amúgy 27 éves vagyok, nem tudom, ez miért számít. Talán gyerekesnek tűnt a kérdésem?

2019. júl. 31. 14:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A lány cicák már 6-8 hónapos korukban ivarérettek lesznek. 6 hónaposan már ivartalanítható.
2019. júl. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1 évesen már elkésel a műtéttel, ha ivarérés előtt akarod. Akkor már legalább egy tüzelésen túl lesz.

Az enyém 7 hónaposan lett kipakoltatva, szintén csajszi.

2019. júl. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!