Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet ez a macska veszett?

Lehet ez a macska veszett?

Figyelt kérdés

Megszoktam, hogy a környék összes macskája hozzánk jár enni.

Van egy sajátunk, annak kitesszük a tápot, általában többet is mint kell neki, ez a mi hibánk. Sőt kiegészítem, van egy sünink is aki idejár esténként kajálni.


Mostanában 1-2 hete idejár egy fekete macska akinek megsérült a segge/háta, hiányzik a szőr egy része, sebes is. Amikor észrevett, akkor elrohant, sokszor még el is esett, a hátsó lábai kicsit sánták voltak.


A mai nap reggel arra eszméltem, hogy az ajtónk előtt fetreng. Kicsit elment, és dumált, nyávogott. Elzavartam, óvatosan, mert nem akarom bántani, van elég baja.

De folyamatosan visszajön. Ha el akarom zavarni, akkor fúj, nyávog, amúgy nagyon tapadósnak tűnik, nem akar távozni.


Most úgy láttam, hogy talán már javult a lába is kicsit, néha mintha rendesen tudna vele futni. Amikor evett, akkor hagyta, hogy mögé menjek és óvatosan beszórtam a sebét seb hintőporral. Nem foglalkozott vele.


Elzavartam, lefeküdt kint az utcában az út mellé. 1-2 óra múlva már a kerítés mellett feküdt, később megint bent volt. Szép lassan oson befelé.


Alapvetően nem zavarnak a kóbor/szomszéd macskák, amíg nem bántják ami macskánkat. Ezt a mostanit valszeg valamiért megtűri, nem kergeti el, pedig megtehetné.


Viszont ha fertőző, akkor az azért aggasztana. Lehet csak simán tapadós macska és itt akar maradni mert van kaja és semmi egyéb baja nincs a sérülésén kívül.


Ti mit gondoltok?



2019. júl. 30. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha (kesztyűvel) meg tudod fogni vidd el dokihoz. A veszettség ugyan nagyon ritka, de ha mégis az, könnyen megfertőzi a többi macskát
2019. júl. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem szívesen nyúlok hozzá. Plusz minden kóbor macskát nem vihetek el saját pénzen orvoshoz, bár nagyon sajnálom őket.


A kinti macskánk és a benti macskáink is be vannak oltva veszettségre.


Most a fekete egy bokor alatt alszik a ház mögött.

2019. júl. 30. 12:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem veszett. De ezen kívül lehet 100 másik fertőző betegsége (nemcsak neki, hanem a többinek is akiket etetsz) es el is kaphatják a kijárós macskáid. Vannak olyan betegségek, amikre nincs védőoltás.


A veszettségnek mellesleg elég egyértelmű tünetei vannak, amik ennyi idő alatt látványosak lennének.


Mivel gondolom nem vagy milliomos, így javaslom keress meg egy macskamentő szervezetet, akik segítenek neked legalább az ivartalanításban és a gazdikeresésben. Mert gondolom nem akarsz 30 macskát etetni.

2019. júl. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi, a bentiek nem járnak ki soha, direkt nem engedjük össze a kinti macskával és nem is mehetnek ki.

Max a cipőnkön hozhatunk be valamit, de ennek a kockázatát vállalni kell, eddig nem volt gond.


A kintit a házzal "vettük" meg, ezért van külön kint és bent is macska :)


Engem nem zavarnak az önkiszolgáló macskák, jönnek, esznek, elmennek, egészségükre :) Igyekszek nem több kg tápot kint hagyni.


Ez a fekete se zavar, csak attól féltem, hogy esetleg veszett. Sajnos a kintit nem tudjuk megóvni minden fertőzéstől. Oltást, féreghajtót, kullancs-bolhaírtót kap ő is. Ha megsérül, ellátjuk. Ennyi.


Minden kóbor macskához nem hívhatok állatmentőt, sokan járnak ide. Ez a fekete sincs életveszélyben, csak kicsit sánta, de láthatóan nem zavarja különösen.

2019. júl. 30. 15:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezer százalék, hogy nem veszett! Ne bántsd szegényt, valószínűleg a lábai miatt szeretne egy állandó helyen maradni, és nem kóborolni. Esetleg tényleg beszélhetnél állatvédőkkel, talán segítenének!
2019. júl. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszett, inkább ahogy írtad, "tapados". Valójában mivel sérült, emberi segítségre vágyik, vagy legalábbis etetésre.

Ha a kintit nem zavarja, szerintem hagyd. Vagy odaszokik és akkor lesz két állandó kinti macskád, vagy amikor eléggé rendbe jön, akkor veszi a sátorfáját.

2019. júl. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tegnap megszántam, engedtem enni, azóta teljesen ránk van tapadva, szó szerint. Ha kimész dumál, dobálja magát, befekszik az ajtóba, stb.


Este próbáltam adni neki antibiotikumot (annó a mi macskánk is azt kapta amikor a feje megsérült), de nem ette meg összetörve. Ma kapott egy negyed darabot kolbászban. A kezemet leszaggatta érte.:) A sebét kezelem seb hintőporral. Meglátjuk, majd hozok neki féreghajtót meg kullancs/bolhaírtó cseppet is.

A mi macskánk tegnap behisztizett miatta, de szerintem majd megszokja. Kapnak külön tányért meg minden.


Amúgy 2 évvel ezelőtt volt itt egy ugyanilyen fekete macska. Ugyanígy hisztizett és betegnek tűnt. Egy dobozban feküdt egész nap, csak enni jött ki onnan. Aztán eltűnt. Lehet ő az, fene tudja, bár párom szerint a korábbi macska elment meghalni valahova.

2019. júl. 31. 07:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaj egyem meg, szegényke csak törődést szeretne! :) Szép tőletek, hogy foglalkoztok vele, rendesek vagytok! Simán lehet, hogy ugyanaz a cica! Ha külön táljuk és fekhelyük van, megszokja a saját cicátok is!
2019. júl. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sajnos este nem akart már enni, reggelre pedig elpusztult. Legalábbis úgy néz ki.

Amikor kimentem, mindig nyávogott nekem. Reggel már semmi, ugyanott feküdt mint este, kinyúlva, nyitott szemekkel.

A hátsó lába még rángott 1-2-t de ennyi.

2019. aug. 1. 08:56
 10/10 A kérdező kommentje:

Délután majd eltemetem, addig nem nagyon merek hozzányúlni, meg amúgy is dolgozom.

Nagyon sajnálom szegényt, alig volt itt pár napot de azért megsirattam kicsit.

Este mondjuk már sejtettem, hogy nem húzza sokáig.

2019. aug. 1. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!