Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a macsekkal? És mit...

Mi lehet a macsekkal? És mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a macskám, de borzasztó rossz szokást vett fel pár napja. Ülök a gép előtt, és se szó, se beszéd egyenesen rárepül a laptop billentyűzetére (egyáltalán nem érdekli, hogy ott vagyok), aztán mintha természetes lenne heves mosdásba kezd. Minden nemnormálisságát elnézem, de ez túlzás. Hogyan szoktassam le? (Lehet, hogy már nevelhetetlen?!) Ha egymás után 5x leveszem, hatodjára is felugrik. Tanácstalan vagyok. Nem értem, miért jó ott neki.
2010. júl. 12. 04:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskáim is szoktak ilyet csinálni, azért van, mert azt akarja ilyenkor, h vele foglalkozz, és ne mással :D....mondjuk ha én 3-4szer leveszem, akkor keres egy másik helyet magának...:D
2010. júl. 12. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
szóljon azért valaki, aki látott már olyan macskát, amit lehet nevelni :D :D
2010. júl. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
pöcköld meg az orrát.csak megunja előbb utóbb.
2010. júl. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
És a legjobb, amikor egy oldalnyi pl. O betüt ír. Én ilyenkor ölbe veszem, és ott elalszik egy idő után.
2010. júl. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

06:14: en mar lattam. Az enyemet lehet.

Amugy tenyleg azert csinalja, hogy foglalkozz vele (is)

2010. júl. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

06:14: Akkor én szólok. Az én macskám tökéletesen nevelhető.

Leszoktatva:

- lopásról (más kajája tabu),

- túlzott tolakodásról (reggeli ébresztgetések, gépezés közbeni macera),

- tapéta és bizonyos tilos bútorok kapirgálásáról,

- elkóborlásról (bármikor kéri, kiengedem a lépcsőházba, de a lépcsőnek már sosem vág neki).


Szinte túl jólnevelt lett, pedig még nincs egy éves: a reggeli és esti simi kikövetelésén túl egész nap békénhagyja a családot. Igaz, a család meg nem őt: hárman dédelgetik kéretlenül...

2010. júl. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A macskák ilyenek, enyém is és amikor tanultam mindig a füzet azon részére feküdt amit épp olvasni akartam, vagy a farkát pontosan arra a sorra ejtette, amit olvastam volna. Van érzékük hozzá:)Nem lehet ellene mit tenni, én így is leéretségiztem 5-ösre és egyetemre mentem, ott is jók az eredményeim, max. mókásabb és lassabb vele a tanulás:)
2010. júl. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A férjem ilyenkor ölbe veszi, együtt wow-oznak:)))))
2010. júl. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
:D Nem gondoltam, hogy ennyi válasz jön. Köszönöm! Megnyugodtam, hogy a tiétek is hasonló. Sokat foglalkozom vele, na de igen, macska, szóval úgy tűnik nem akkor kell amikor én akarom, hanem amikor ő...
2010. júl. 12. 12:48
 10/13 hell-ikon ***** válasza:
100%

Macskája válogatja, le lehet-e szoktatni róla.

Összességében úgyis csak azt fogja megtanulni, amit ő is akar. Az én macskáimra is néha rájön a billentyűzetre / mellé fekvés, ilyenkor figyelmet követelnek maguknak.

Szóval vagy otthagyod egy kis időre a gépet és foglalkozol a macsekkal, vagy ölbe veszed miközben gépezel.


Én az utóbbit szoktam.:)

2010. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!