Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Alutasakos helyett sertés...

Alutasakos helyett sertés vagdalt húskonzerv kismacskának?

Figyelt kérdés
Elfogyott a konzervje és csak pénteken jön meg. Baj, ha két napig kap kb 20dekányi ilyen embereknek valót? Tudom, hogy van benne só, ami nem jó, de két napig nem árt, ugye? 3 hónapos.
2019. júl. 31. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

Simán eheti!


De majd jönnek a NAGY GAZDIK, és kifejtik, hogy ők biohalon nevelt, fókapénisz előbőr nyesedékkel eteik csak, mert csak az a jó. Meg az X márkás kaja, mert az ÁLAATORVOSDOKTORPROFESSZORISTENKIRÁLY dokijuk azt ajánlotta...(persze, mert az a cég fizeti!).

2019. júl. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehetne addig mondjuk csirkehúst adni neki?
2019. júl. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

A marha meg a disznó nem a legjobb a macskáknak. Inkább csirke vagy hal. (Úgy értem a bolti verzió; van marhás macskakaja, de azt direkt macskáknak készítik, teljesen más folyamatokon megy át)

A só nagyon nem jó a macskának. Sem az összes többi adalékanyag, ami a húsokban sokszor benne van.

3 hóbapos cicának főleg nem jó, főleg ekkora adagban.

Mindenképp ellenezném, mert LEHET és valószínűleg LESZ IS baja a macskának.


Nem tudsz elmenni boltba?

DM, Rossman tele van macskakajával, szintúgy bármelyik áruház. Rengeteg a választék.

Legrosszabb esetben vehetnél csirkefarhátat, megfőzhetnéd sima (sótlan) vízben, azt adhatnád neki.

Halkonzervet semmiképp sem, a macskáknak nem jó az olaj.


#1 Nem biohal kell meg fólapénisz meg márka, hanem ÉSZ hogy utána olvass vagy utána kérdezz (mint a kérdező) hogy mit adhatsz a macskádnak, mit nem.

Ez egy kismacska. A szervezete gyengébb, sérülékenyebb. A fűszeres meg sós dolgok miatt hányni vagy fosni kezdhet, aztán dehidratáltság miatt lehet állatorvoshoz vinni, hogy megmentsék. Szerinted miért nem látsz a boltokban becsomagolt sertésszeleteket macskakaja címkével? És ennek a márkához nincs sok köze.

És senkit sem fizetnek azért, hogy egy random GYIK kérdés alatt promotálják a márkát, amit legjobb esetben is csak pár száz ember lát majd (de inkább 100 alatt). Az üldözési mániáddal meg összeesküvéselméleteiddel inkább más alfórumokra kéne menned.

2019. júl. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
És ha elmennél a boltba arra a 2-3 napra másik cicakaját venni?
2019. júl. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

#1 Oh bocs, félreolvastam. Az állatorvosok mögött nem mindig áll cég. Főleg nem a mezei kis állatorvosok mögött. Mellesleg én egy rohadt állatorvost sem hallottam márkát ajánlani, sőt. Nekem többen mondtak olyat, hogy nem kell X márkás kaja, mert a másik is tök jó, csak nincs olyan csini csomagolása meg nagy neve. Ugyan ezek szerint a kommentekkel kapcsolatban nincs üldözési mániád, de az állatorvosokkal kapcsolatban igen :D


#3 voltam

2019. júl. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha nagyon muszáj és nem tudsz addig leugrani a boltba, akkor nyilván nem halnak bele abba a 2 napba. De ha nem muszáj én nem adnék nekik.
2019. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A 2 napbol az sem ha 1 napig nem kap enni. Javasolt is heti 1 nap etetési szünet. De ha mindkét nap kap 20-20 dekányit belőle, nem lesz baja.

Csak huzamosan ne etesd ilyenekkel.

2019. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A nyers hústól hánynak, a főttet meg nem eszik meg.

feringa konzerv az egyetlen, amit szoktak kapni, mellé acana tápot és laktózmentes tejet. Megkóstoltattam velük és ízlett nekik, azért gondoltam, hogy ha ezt legalább megeszik, akkor két nap talán nem árt.

Csak kóstolót hoztam mindenféle konzervből és csak ez a feringa kellett nekik és nem láttam, hogy ebből már nincs.

Köszi a válaszokat.

2019. júl. 31. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!