Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított macskának táp?...

Ivartalanított macskának táp? ( purizon, acana, orijen)

Figyelt kérdés
ezen fajta tápok közül melyik az amit adhatok ivartalanított macskának ( nőtény), csak a purizontól találtam kifejezetten ivartalanított macskának szánt tápot

2019. júl. 31. 18:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a segítséget
2019. aug. 1. 17:53
 12/17 anonim ***** válasza:

Maxitabi!

A száraz mellé mekkora adag nedveset adsz nekik? (grammban)

2019. aug. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Maxitabi ***** válasza:
Egy tasak a két cicának kb 3 napra van elosztva úgy, hogy reggel kapnak két kicsi-kb harmad evőkanál fejenként- adagot egy kicsit felvizezve,szétnyomkodva a haldarabok villával (pépesítve/levesként)-így is van (pl ma reggel), hogy a válogatós maine coonom otthagyja... Kitapasztaltam, hogy nem esznek meg többet egyszerre...
2019. aug. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok.

Hát az én cicáim elé bármennyit rakok le megeszik -.-

premiert kapnak,szárazból is nedvesből is (100g nedves + 60 gramm száraz/nap)de képesek lennének kienni a vagyonomból is :D szeretném napi 1 adag nedvesre lecsökkenteni az adagjukat, de már fogalmam sincs hogyan csináljam, amikor így is ennyit esznek gond nélkül.. és amúgy nem kövérek... hogy esznek a tieid olyan keveset? mennyi száraz fogy nálatok? az lenne a cél, hogy nálunk is abból fogyjon több, akkor váltanék egy acanara, vagy egy purizonra.. (egyébként kedves kérdező, bocsi, hogy idepofátlankodtam a nyűgömmel :D)

2019. aug. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

(az utolsó válaszolónak)

Szerintem ne akard lecsokkenteni a nedves kajájukat, mert a cicák abból szerzik a vizet, és nem nagyon iszogatnak, ugyhogy képtelenség hogy vízből vegyék fel a napi nedvességet. Az én egyik cicám, még kölyök 3 hónapos múlt, napi 150 g nedveset és olyan 20-25 gramm szárazat kap ( amit már írtam real natur 75% húsos száraz, feringa és mac's cat kitten)


Ha azért nem adsz neki többet mert drága akkor próbálkozz meg a zooplusal, nagy kiszerelésben 1000 forint alatt is találsz jó minőségű tápokat, (800 grammosakat) próbáld meg emelni a nedveset, csökenteni a szárazta, lehet akkor nem lesznek majd mindig éhenkórászok, mert ugye a nedvesből jóval többet ehet mert nincs benne annyi kalória. Ha felnőtt a cica akkor szerintem 200g nedves/ nap ideélis lenne neki és ezzel együtt kevesebb száraz

2019. aug. 2. 16:33
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
az a baj ahhoz szoktak hozzá, h a nedves a fő a száraz pedig a kiegèszítő táplálékforrásuk. ezt szeretném megváltoztatni, mivel inni isznak ha kell nekik, simán ehetnének több szárazat és kevesebb nedveset szerintem. a száraz purizonnak van már olyan tápértéke, hogy kevesebb nedves mellett is jól laknak. inkább csak az átszoktatástól parázok kicsit.. 😄 én se szeretem a változásokat xD amúgy doki szerint nem alultápláltak szóval nem hiszem, h ennél is többet kellene adnom nekik. 3,5èves ivartalan kandúrom majdnem 5kg, a még kölyök lány cicám pedig 2kg felett van 😊
2019. aug. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
a zoo plusos meg alapvetően a nagyobb kiszereléses kajákkal csak annyi a probléma, hogy max 2napig tudom tárolni, utána nemigen eszik meg csak turkálják..
2019. aug. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!