Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megutálhat a macska ivartalaní...

Megutálhat a macska ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
Tudom, kicsit furcsa kérdés de ez van... az anyám viszi az állatorvoshoz és valamiért fél órával az indulás előtt betette a szállító dobozkába (nem tudom a rendes nevét). Szegény macska nyávog, kaparja a falat, karmolászik, nagyon félek hogy azt hiszi bántani akarjuk és megilyed, és mivel kinti macska el is szökhet. Veletek volt ilyen?:(
2019. aug. 1. 08:03
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
A macskák utálnak bezárva lenni. (Mondjuk te sem örülnél, ha órákra bezárnának egy szűk dobozba, és azt se tudnád, mi van.) Valószínűleg meg van már ijedve, de ez ilyenkor tök normális. Beszéljetek hozzá, nyugtassátok, legyetek mellette. Ja, és ne feszülj, mert megérzi az idegességedet, és még jobban betojik szegény. Amúgy ezt kiheverik gyorsan és simán, és legtöbbször a műtétet is. Ne aggódj.
2019. aug. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
Az allatoknak nincsenek emberi erzesei (ergo: nem tud szeretni, gyulolni, haragudni, halat erezni, stb.). Es te is kaparnad a falat, ha random bezarnanak valahova.
2019. aug. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
De igen vannak, csak ők másképpen érzik a dolgokat mint az emberek. Egy macska is tud vidám, illetve szomorú lenni, csak nem úgy fejezik ki, mint az emberek.
2019. aug. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a legtöbb macska utálja ha bezárják és ha nincs hozzászokva az autózáshoz, akkor azt is utalni fogja.

De ezek nélkülözhetetlenek, muszáj orvoshoz vinni néha. Az ivartalanítàs is erősen ajánlott, el fogja felejteni pár órán belül.

2019. aug. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem utál, hanem fél. Elég lett volna rögtön induláskor bezárni...

A műtét után varratszedésig legyen bent, akkor is, ha egyébként kinti!

2019. aug. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Nem, nem fog utálni, azt sem tudja hol volt...


"ergo: nem tud szeretni, gyűlölni, haragudni, halat erezni, stb.)"


Ezt mind tudják, a kutyák jobban, de a macskák is.

Viszont azt nem fogják fel, hogy elviszed őket dokihoz kivetetni az ivarszerveiket...


Nagyon kicsi lehetsz, a helyesírásból ítélve is.

2019. aug. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a legtöbb előttem válaszolóval. A jövőre nézve tanácsolom, ha orvoshoz kell vinni, előbb fogd meg és csak utána készítsd elő a hordozót. Enyémek még a gondolatot is megérzik és eltűnnek, mint a szellem, pedig lakásban vannak. A legnagyobb trükkjük, hogy beülnek az étkezőasztal alá, ahol a 6 széktől sehonnan nem éred el. :)
2019. aug. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Annyira nem vagyok kicsi, a helyesírás megmaradt;) hát már itthon van a macsek, szerintem azt sem tudja milyen világon van, de remélem nem lesz ebből probléma. Köszönöm a válaszokat
2019. aug. 1. 17:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Épp ellenkezőleg, ivartalanítás után a kandúrok nem igazán fognak sehova járni, mivel megszűnik a késztetésük.

A nőstény macska viszont ugyan úgy csavarogni fog, de megutálni nem fog az ivartalanításért.

2019. aug. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én cicám megharagudott egy két napra. Fiú cica, nem volt neki nagyműtét, de az altatás után mikor felébredt, nagyon ijedt volt. És a beavatkozás utáni két napon látszott rajta hogy "nem bízok benned"szemeket intézett felém 🙂. Utána mikor már túl lett a stresszen és gondolom hogy már nem fájt neki, a régi bújós kandúr cica visszatért hozzám 😊 sajnáltam nagyon a műtétkor, lehet hogy azt is érzik!
2019. aug. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!