Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adjak a kiscicák nak,...

Mit adjak a kiscicák nak, hogy, legyen szélére?

Figyelt kérdés

11 hetes sziámi,nagyon keményen kakil ,vay egyáltalán nem.

Mit adjak neki,hogy rendesen legyen széklet.Félek,hogy baja lesz. Kis cicának való száraz tápot kap és csirke farhátat. Nedves tápra nem szeretném rászoktatni. Sokan mondják,hogy függőséget okoz és nem eszik meg mást.

Légyszi ,ha valaki tud olyan száraz tápot ami jó lehet,mondjuk zöldséges vagy ilyesmi.

Vagy, hogy mit adjak neki mellé?



2019. aug. 4. 16:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Bocs kapkodva írtam és nem olvastam vissza.kérdés.

Mit adjak a kis cicának,hogy legyen széklete?****

2019. aug. 4. 16:30
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A farhátat hagyd el és nem lesz gond.
2019. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mit adjak helyette?
2019. aug. 4. 16:44
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A farhátat főzöd, vagy nyersen adod? Leszeded a húst, vagy csontosan kapja?

Mert főzve és leszedve a hús, úgy nem lehet gond vele, a nyers meg még nem való neki.

Elmondom,hogy nekem mindkét macskám eszi a nedves tápot és a szárazat is, igaz baromira válogatnak, mert a jóltartott macska már csak ilyen, ezért folyton váltogatni kell a kaját. (Majd te is megtapasztalod!)

Az enyémeket pl. a csirkemáj - sülve, főve, nyersen - kifejezetten meghajtja.

Csak nem tudom, hogy ilyen picikének már adható e? Régen voltak az enyémek picik.

Állatorvossal kellene átbeszélned!

2019. aug. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Adj neki tejet. Egyébként meg nyugodtan adhatsz neki nedves tápot egy ilyen kicsinek. Nálunk nem igazán szeretik a szárazat mert azért kemény a kis gyenge fogának. Hamar megunja enni és inkább ott hagyja.
2019. aug. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mehet a nedves táp, nem fog rászkodni!
2019. aug. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem csontozom ki a farhátat.Pár másodpercig forralom.

De ami csont van benne,megpróbálom kiszedni és csak a husit adni neki.

A nedves tápból kiscicának valót adjak (vegyek)?

A tejet az ki hagynám.Nem szabad tejet adni se cicának se kutyának! Ők ragadozók!!

2019. aug. 4. 17:58
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

#7

Bár nem én írtam a tejet, de ebben most nem értünk egyet.

Picik a cicák, jobban való nekik a tej, mint esetleg a csont, ami felnőtt macskának (- és kutyának is!) fogja a székletét.

Felnőtt macskának nyilván nem szabad tejet adni, mert már nem termel tejbontó enzimet, de pl. székrekedés esetén azok is kaphatnak terápiás céllal.

A junior alutálcás, vagy alutasakos tápok közül bármelyik jobb minőségűt veheted, ezek a babatápok nagyjából egyforma ízűek.

2019. aug. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Száraz tápból melyik márka? Esetleg ha a csirke más részét próbálod pl comb? Én combbal etetek,oda vannak érte a kiscicák,nem kemény a székletük.
2019. aug. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Macskának tilos a tej!!! Nem tudják kezelni a laktózt és megfososodnak, rosszabb esetben teljesen tönkremegy a bélrendszerük és a szervezetük. Üdv.egy állatorvosi asszisztens
2019. aug. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!