Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fura ha elviszek egy kóbor...

Fura ha elviszek egy kóbor macskát ivartalanítani, oltani? Mert nem túl szelíd, bár annyira igen, hogy ne karmoljon széjjel.

Figyelt kérdés

2019. aug. 6. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Miért lenne fura?


Sok állatvédő (szervezet) is ugyanezt teszi.

2019. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár mindenki ilyen önzetlen, jó ember lenne, mint te kérdező.

Egyáltalán nem fura, jól teszed. Ha van rá módod, akkor próbálj gazdit keresni nekik. Egy oltott, ivartalanított, ingyen elvihető cicára sokan lecsapnak. Persze nehéz a gazdisitás, de megèri

2019. aug. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed!
2019. aug. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Először fiv/felv tesztet szoktak csináltatni.
2019. aug. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rendes tőled.

Azért arra készülj fel, hogy a műtét után rövid időre jó lenne biztonságos helyen elszállásolni a cicát, a lábadozás idejére.

2019. aug. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

Nem fura, bár nem tudom hogy az állatorvos mennyire partner ebben...

Még nem csináltam ilyet.

Viszont amikor a saját macskáimat vittem oltatni, az volt az első hogy a nevemre írták Őket.


Tőled is fognak kérdezni egy gazdát, és ha azt mondod hogy kóbor, nem szeretnél nevet megadni, akkor könnyen ehet hogy kérdezősködni fognak és arra is fényderűl, hogy később el szerernéd engedni... Ennek lehet, hogy nem fognak örülni.


Illetve, hogyha valamiért mégis a nevedre vennéd, utána az már minimum szábálysértés, hogyha elegeded, ugyanis állatvédelmi törvény szerint nem hagyhatja el a macskád a telked...


Szóval lehetnek bonyodalmak.


Mindenesetre a macskának 1-2 napot muszáj lenne lábadoznia fedett helyen ivartalanítás (altatás) után.

Utána 5-6 órán keresztül fájdalmai lehetnek és olyan mint egy részeg, nem tud egyenesen menni, ugrani, stb. De próbálkozni próbálkozik.


Az enyém pl. bent a lakásban húzta a hátsó lábait, még nem is tudta mozgatni, meg menet közbem többször elaludt, bepisilt, de azért mászott volna a radiátorra...

Szóval ilyenkor figyelni kell, nehogy megüssék magukat.

2019. aug. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
szerintem is jól teszed. így nem fog minden évben1-2 szer szülni aminek szerintem ő is örülne😃 persze ha lány cicusról van szó
2020. júl. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
6. válaszoló! nekunk mind a három cicánk ivartalanítva van 10 napig vagy ruha vagy gallér kell rá és utána még varrat szedésre is kell menni. ha egy két nap után elengednéd és levennéd a ruháját csúnyán elfertőződne neki. a mi cicáknál is azt hittük hogy nem szedi ki a varratot de másnapra leszedte a ragtapaszt vissza kellett rá raknunk a ruhát. majd mikor végre mentünk varratszedésre szegénynek antibiotikumot adtak mert kicsit begyulladt a sebe.
2020. júl. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!