Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő lehet még a szülésig?

Mennyi idő lehet még a szülésig?

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű sziámi cicám aki babákat vár, itt alszik mellettem és már látszik ahogy hullámzanak meg fészkelődnek a bébik benne: 2 hete kezdett el valóban látványos lenni hogy terhes


Szerintem 9-10 nap lehet hátra körülbelül: elég nagyokat rúgnak odabent szóval biztosan nagyok lehetnek



2019. aug. 8. 15:20
 1/9 anonim válasza:
89%
Mi lenne ha esetleg elvinnéd állatorvoshoz? Tudtom szerint ezért is vannak. Szegény macskád
2019. aug. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jelenteni fogok a p*csába minden hozzászólót aki ezt írja: nem az én döntésem hogy elköttetik-e a szüleim vagy sem


Kérdeztem és azt mondják mindig hogy nincs pénz rá

2019. aug. 8. 15:32
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Akkor mi a pic.sának tartotok állatot, ha nincs pénzetek rá??

És mit fogtok csinálni annyi macskával kibas.szátok az utcára?

2019. aug. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Az első hozzászóló nem is azt írta, hogy köttessétek el... hanem azt, hogy vidd el orvoshoz, hogy megnézze a macsekot.


De egyébként ha nincs pénz, akkor pont ezek a kicsik kellenek még...

2019. aug. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként egy macska ivartalanítása kb. 10 ezer forint. Azért ez az összeg nem vágja az embert a padlóhoz.
2019. aug. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Ha egyre nincs pénz 5-re lesz?

Ha meg nem is ivartalaníttatjátok, legalább vigyáznátok rá, hogy ne csinálják fel.

2019. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Bejegyzett, adózó tenyésztőként ezt tudnod kellene. Van egy állatorvosod, akivel kapcsolatban vagy, folyamatosan nézi ultrahangon, hogy mi van odabent.


Ha gáz van, akkor segít levezényelni a szülést. Mondjuk ha netalán bent maradna pár kiscica aki nem tud kijönni és az anyamacska szépen lassan meghal. Vagy segít egy farfekvéses kiscicánál.


Ő segít majd tanácsokkal, ha az anyamacska nem akarja vagy nem tudja szoptatni a kicsiket stb. Vagy esetleg tejláz esetén is segít...


Vagy B terv, a tenyésztő, akitől továbbtenyésztésre vetted a macskát (drágábban) és a mai napig tartja veled a kapcsolatot, az még tud segíteni ebben. Elvégre neki is fontos, hogy a jó génállománya fennmaradjon és tovább legyen örökítve. Pláne, ha fajtagyőztesek a nagyszülők, az sokat dob majd a kiscicák árán, amiket majd szerződéssel tudsz eladni.

2019. aug. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha nincs pénzetek ivartalanításra, akkor hogyan lesz pénzetek a kismacskák etetésére, orvosi költségeire? Sokszorosa lesz az ivartalanítás árának. Legalább annyi emberség legyen bennetek, hogy ha megszül és nem bírjátok eltartani a kölyköket, akkor 8-10 hét után leadjátok egy menhelyen (8 hét után választhatóak el a törvény szerint).
2019. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Már én vártam a sok "felelős állattartót"...

Én értem, hogy állatorvos kellene megnézze, ivartalanítani kellene stb., én is ezen a véleményen vagyok, de egy kiskorú nem befolyásolhatja a szülei döntését. Egyebként meg mi van, ha talált macskáról van szó? Hagyja ott?

Macskát egyébként sem lehet megkötni, ahhoz azért kissé öntörvényűek. "Benti macska is lehet"...főleg, ha valaki allergiás a családban a macskaszőrre


A kérdésre pedig én is csak azt tudom válaszolni, hogy állatorvos tudja pontosan megmondani

Amennyire lehet, azért vigyázz/vigyázzatok rá, hogy ne legyen több ilyen meglepetés

2019. aug. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!