Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8 hónapos cica mellé késő...

8 hónapos cica mellé késő társat hozni?

Figyelt kérdés
Most tudok csak vállalni még egy cicát, az enyém társaság és játék függő. Viszont már itt van bő fél éve, nem tudom, nem-e lenne vmi probléma. Az enyém ivartalan fiú. Elfogadna egy másik cicát?
2019. aug. 9. 07:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem nem kor, hanem macska függő. Az én egyik cicám kicsit antiszociális. A vele együtt hozzánk kerülő testvérét sem szereti, nem hogy az idős cicánkat. A másik cica meg 1 hét után az idős cicánk mellett aludt és már 2 éve barátok, pedig 13 év a korkülönbség...
2019. aug. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy a későbbi problémák elkerülése végett lány cicát vegyél mellé magadhoz.

De amit az első írt, azt teljesen igaz, a személyiségétől is függ, hogy fogadja.

Viszont ha gond van, már mit tudsz csinálni? Nehéz őket nevelni.

A mi kis fiú cicánknak nagyon jó természete volt, elfogadta a fiú és a lány cicát is, de az "új" fiú cica állandóan nyaggatta őt, hiába mindketten ivartalanítva lettek, dominanciaharcot vívott vele folyton.

Sajnos már nem áll fenn a probléma, mert a "régebbi" cicánk 13 napja meghalt :(

De a lány cicával az új fiú cica is sokkal elnézőbb, próbál játszani vele, de nem hajszolja állandóan egyik helyiségből a másikba, mert nem érzi konkurenciának a neme miatt.

Úgyhogy én azt javaslom, hogy egy lány cicát fogadj be / vegyél mellé, aztán ha már a fiú úgyis ivartalanítva van, meg később a lány is ivartalanítva lesz, akkor nyilván a nem kívánt szaporulat kizárható.

2019. aug. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ha találok cicám és haza hozom a többiekhez legyen az kölyök vagy felnőtt mindig fújással kezdődik. A kölykök hamarabb megszokják és általában még aznap már játszanak. Ha még sem akkor sem kell sok idő de megszokják egymást. Függetlenül attól hogy milyen neműek.
2019. aug. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem késő, fiatal cicák könnyebben megszokják, megszeretik az új pajtit. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.
2019. aug. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!