Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó, ha ezeket adom a cicámnak?...

Jó, ha ezeket adom a cicámnak? És elég 3x etetni naponta?

Figyelt kérdés

Reggel mindig száraz táp(purizon, appalws, acana halas), annyi, amennyiből még egész nap csemegézhet, mellé egy kevés laktózmentes tej.

Délben 10 deka konzerv(animonda, feringa, wild freedom).

Este pedig következők közül: nyers hús(csirke, pulyka, nyúl és általában heti 2x), főtt hús(ugyanezek és még marha, mert a marhát nyersen nem eszi meg, szintén heti 2x), főtt tojás(heti 1x), sült hal(olaj nélkül ilyen gyorsfagyasztott filét szoktam venni, heti 2x).

Heti 1x kap kevés nyers májat, a tápjára pár csepp lazacolajat, mert kéri, amióta 1x adtam neki.


Jó ez így vagy min változtassak?



2019. aug. 10. 08:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Ha fél év múlva vágósúlyban akarod látni, akkor jó így.
2019. aug. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
55%
Levágni kell a macska?
2019. aug. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Egy felnőtt macskát elég naponta 2x etetni, annyi mennyiséggel, amit kényelmesen elfogyaszt egyszerre. (ha habzsol és a világ összes kajaja sem elég neki, az más persze)

Túleteted szerintem a leirtak alapján. A tapokon/konzerveken van adagolás, olvasd el, az a biztos.

2019. aug. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Ennek a macskának aztán igazán nem lehet panasza semmire :D amúgy teljesen rendben van a kaja neki legalább változatos. Nem is értem miért mondják hogy vágásra hízlalod holott gondolom nem adsz neki 2 marék húst meg a többit.
2019. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

10 deka konzerv? Mi a 70 grammot osztjuk el két macska között...

Nedvesből akkor kéne ekkora adag, hogyha nem kapna mellé szárazat, akkor szokták az 1-2 konzervet írni adagolásnak, minőségtől függően nyilván.


És a napi háromszori étkezés sok. Az "ebédet" hagyd ki, este kapjon váltakozva húst vagy nedvestápot, ne egyszerre mindent.

A száraztáp mennyiségét pedig arányosan csökkentsd, ha mondjuk 40 g-ot ír az adagolás napi adagnak, akkor 20-25, nagyon max 30 gnál ne kapjon többet, hiszen este ott a hús.

2019. aug. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Sajnálom, elfelejtettem írni, hogy 4 hónapos kiscica!

A korához és súlyához mérve konzervből a napi adagja bő 30 deka lenne, mivel 3x kap, így egyharmadot adok. Vacsira nem tudom súlyra mennyit, de akkora adagot, amennyi a konzerv délben. Tápot sose eszi meg egyszerre, a napi adag felét teszem ki, azt van, hogy 2-3 napig is eszi, mire elfogy teljesen. Most kezd nőni, kimondottan vékony, nyúlánk, hasa sincs.

Elnézést, hogy nem írtam korábban, gondolom így már érthető mindenki számára. Amúgy se a mennyiségre lettem volna kíváncsi, hanem az ételekre, etetési rendszerre, véleményetek szerint jó-e?

2019. aug. 10. 10:22
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Leírtuk, hogy nem jó, de ha meg vagy győződve róla, hogy szerinted igen, akkor milyen választ vársz?

A 4+ éves majd' 9 kilós maine coon jellegű exkandúrom nem kap ennyit és ennyiszer enni, mint a te kölyökcicád...

2019. aug. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Minőségre tökéletes, van olyan ember, aki nem tud ennyire változatosan enni. De! Ez rengeteg kaja egy kismacskának, a miénk 5kg (nagytestű fajta) és napi kb 1,5 marék száraz kaját eszik meg, pedig ehetne többet, ha szeretné(önetetője van). Vedd vissza az adagot, elég napi 2× kajáltatni, a ludakat meg a kacsákat szokták kerekre etetni, nem a macskákat.


(amúgy figyelmes gazdi lehetsz, de ne ess már túlzásokba..lazacolaj..??)

2019. aug. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%
Ha táppal is etetsz, akkor húst ne adj neki nyersen! Hosszútávon hasnyálmirigy-problémákhoz vezethet a vegyes etetés!
2019. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
De ha betartod a konzerv adagolását, akkor ne adj neki már mást.
2019. aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!